Fridge magnet wooden gears

Життєва дорога ніколи не буває прямою

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Липня 2011, 20:37

Він ніколи не належав до когорти ефектних людей, які враз можуть сподобатися всім і в усьому, хоч на всіх посадах відзначався ефективністю в роботі. Він ніколи не вважав себе великим начальником і вів завжди себе скромно й по-людськи, хоч займав значимі керівні посади. І навіть через роки зберіг в собі багато гарних якостей, які не можна не помічати.
Мова йде про Михайла Григоровича Рудя – шановану людину не лише в Поташні, бо доля не раз випробовувала його на міцність і порядність в багатьох місцях.

Кожна мати, народжуючи дитину, неодмінно хоче бачити її здоровою та щасливою. Просила цього в Господа і війтівська колгоспниця Ганна Парфенівна, яка шість десятиліть тому родила на світ божий свого Михайлика.

І хоч разом з чоловіком Григорієм Філімоновичем вона виховала ще трьох інших дітей – Марію, Фросину та Павла – вони завжди були в радість.

Хоч і були часи не з легких. Тож всі діти змалку були привчені до важкої селянської роботи.

Адже в сім’ї тримали корову, свиней, кози, птицю, доглядали город – бо з усього цього й жили. В колгоспі батьки отримували тоді невеликі заробітки.

Михайло Рудь завжди відзначався старанністю, трудолюбивістю. Ще в шкільні роки підпрацьовував в колгоспі, на цегельному заводі. А коли прийшла пора вибирати професію, то вступив до Ладижинського технікуму механізації сільського господарства. Правда, відразу довелося служити в армії, проте після демобілізації знову продовжив тут навчання. Тож дипломованим вже спеціалістом був направлений на роботу в кошаринецьку тракторну бригаду помічником бригадира, яка тоді входила до сумівського колгоспу. Здобутки тоді були гарними, роботи теж вистачало всім, тож Михайло Григорович мав можливість реалізувати себе як фахівець. А ще тут помітили його вміння організувати людей, вирішувати з ними різні проблеми шляхом поваги і доброзичливості. Тож у 1980му його було обрано звільненим головою профкому колгоспу. На той час він вже зарекомендував себе й добрим сім’янином. Його дружина – Любов Костянтинівна – працювала в кошаринецькому дитсадку, спочатку вихователем, а потім завідуючою.

За плечима у М.Г. Рудя не лише велика школа виробництва, але й громадської та партійної роботи, бо понад три роки довелося працювати й інструктором сільгоспвідділу райкому партії. Багато хто тоді в колгоспах району мав можливість спілкуватися з ним рано-вранці під час доїння корів чи пізно ввечері на завершенні жнивного дня.

Ситуація вимагала не простого перебування в тому чи іншому селі, трудовому колективі, але й вивчення умов праці та проживання людей, їх запитів, щоб допомогти.

Пам’ятним для Михайла Григоровича став 1986 рік, коли його обрали головою колгоспу в Поташні. Ось де треба було виявити весь свій талант та уміння, щоб працювати на совість, для людей.

Колгосп при цьому закріпився тоді серед міцних середняків, хоч за нинішніми мірками був би ледь не серед лідерів. Про це свідчать такі факти. Маючи в своєму розпорядженні 1700 га орної землі, тоді в поташнянському колгоспі утримувалося 1100 голів ВРХ, серед яких 400 корів, 1,5 тис. свиней, 600 овець, 50 коней. 280 колгоспників працювали в полі – на обох фермах, в будівельній, дорожній та овочевій бригадах.

Не забував Михайло Григорович і про село, його соціальну сферу. За роки його головування у сільгосптоваристві в соціальну сферу було вкладено понад 3,5 млн. коштів – завершено торговельний комплекс, збудовано двоповерхове приміщення ФАПу, школи на 195 учнемісць, більше 10 км доріг, до кілометра водогону, дво квартирний будинок для спеціалістів. А ще – ремонтну майстерню, чотирирядний корівник, оновили машинно- тракторний парк.

Однак, як це нерідко буває, прийшла пора реформ, в ході яких українське село та сільське господарство ще довго не могло знайти собі гідного місця. Тож проблеми навалилися скопом. Не обминули вони і Поташню, де обстановка, як і скрізь, стала напруженою. Адже всі невиплати зарплат, погіршення умов життя людей мимоволі пов’язувалися тоді не тільки з керівництвом «на горі», а й безпосередньо з місцевим.

Саме тоді в 1999-му вирішив Михайло Григорович залишити посаду керівника господарства і очолив Бершадську міжколгоспну шляховобудівну дільницю. Це знову були роки здобутків і труднощів. Якщо спочатку кошти на спорудження доріг у селах, які були на балансі сільгосптовариств, виділялися нормально, то пізніше з їх підпорядкуванням сільським радам вони обміліли вкрай. А значить і роботи для цієї дорожної організації поступово звелися до мінімуму, що призвело до її ліквідації.

2006 рік приніс йому ще один урок – жителі села обрали його головою сільської ради. Як же багато хотілося зробити М.Г. Рудю для своїх односельців, проте безгрошів’я зв’язувало руки. І все ж його вболівання за справу вилилось у конкретні результати – було відремонтовано біля 3 км доріг, будинок культури, зроблено освітлення майже всіх вулиць. Він, як завжди, був доступним і співчутливим до людей, прагнув усім допомогти.

Як стверджує сам Михайло Григорович, робив і зробив усе що міг, що можна було зробити в тих умовах.

Зараз досвідчений організатор очолює відділ організації виробництва, переробки та маркетингу сільгосппродукції в районному управлінні АПК. І поряд з роботою, головним вважає для себе благополуччя своєї сім’ї, яка була і залишається для нього надійною опорою в житті.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
32 фото   
<b>Старовинні обряди та традиції українського весілля на Бершадщині</b><br />29 липня в с. Бирлівка, Бершадського району, Вінницької обл., місцевий ансамбль народної творчості...
6 фото   
<b>Як святкувала Бершадь</b><br />Неабиякий патріотизм проявляють бершадці тим, що відзначають День незалежності України чи не найбільш масштабно...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Крамар Олександр Маркович (1917) 1917 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Життєва дорога ніколи не буває прямою - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення