На знімку: старші медичні сестри Бершадської ОЛІЛ.
В умовах реформування охорони здоров’я перед сучасним медсестринством стоять завдання різних ступенів складності. Бо сьогодні медична сестра вже не тільки виконавець усіх призначень лікаря і його найперший помічник. Сучасна медична сестра все частіше стає асистентом лікаря. Сфера компетенції наших медичних сестер поступово розширюється і включає такі маніпуляції, які раніше виконували лише лікарі. Сучасне реформування у медицині вимагає кардинальних змін і в підвищенні професійного рівня медичних сестер. Практично необхідна медична сестра нового типу.
Щороку 12 травня, у день народження Флоренс Найтінгейл, відзначається професійне свято медичних сестер.
Це неспроста, адже саме Флоренс Найтінгейл присвятила медсестринській справі все своє життя, вона організувала першу в світі школу медичних сестер і демонструвала високі зразки милосердя, співчуття та доброти.
Сьогодні у Бершадській окружній лікарні інтенсивного лікування (ОЛІЛ) працюють 250 медичних сестер. Кожна з них варта гарних слів вдячності та захоплення на свою адресу. Хочу особливо відзначити старших медичних сестер, які щодень організовують сестринський догляд у відділеннях лікарні. Якісно це роблять Наталія Андрейцева, Валентина Сімоник, Ніна Ярошепта, Людмила Благодир, Світлана Громлюк, Оксана Корчак, Наталія Лавренюк, Людмила Лопайко, Людмила Горобець, Людмила Загарій, Ольга Замкова, медсестра-координатор Оксана Олійник та дієтсестра Галина Бомбела.
Серед кращих слід відзначити наших ветеранів: медичних сестер, які, отримавши диплом медичної сестри, жодного дня не зрадили обраній професії. Віддають своє тепло, доброту, милосердя хворим людям медичні сестри Анастасія Слободянюк, Марія Кметь, Наталія Прудченко, Галина Зарицька, Марія Герасимчук. Серед молодшого покоління медичних сестер хочу відзначити Наталію Кузьмик, Олену Попсуй, Світлану Козак, Оксану Ратушняк, Юлію Безусяк, Оксану Мазуренко, Ольгу Мордух.
Медичні сестри завжди були і залишаються важливою ланкою в системі охорони здоров’я. Вони повинні володіти клінічним мисленням, уміти орієнтуватися в характері патологічних змін в організмі, правильно вибрати тактику при наданні екстреної долікарської допомоги при невідкладних станах, особливо це стосується медичних сестер стаціонару. Кожна медсестра має досконало володіти технікою медсестринських маніпуляцій і локальними протоколами сестринського догляду за пацієнтами, а ще пропагувати здоровий спосіб життя.
Але найголовнішим у роботі медичної сестри були і залишаються її людські якості: доброта, співчуття, чуйність.
Адже важливою умовою медсестринського догляду є встановлення взаєморозуміння, доброзичливих, довірливих стосунків між пацієнтом і медичною сестрою. Саме це великою мірою гарантує пацієнту високий рівень допомоги та догляду, а медичній сестрі – відчуття задоволення від своєї роботи. Головними цінностями для медсестер є гуманізм, доброта та піклування про людину.
Сотні медичних сестер нашої лікарні надають допомогу хворим і вдень, і вночі, і в будні, й у свято. Їх доброта та вправні лагідні руки зцілюють тіло і душу хворих людей. На них надіються, їм вірять і їх кличуть у важку хвилину хворі… Напередодні професійного свята щиро вітаю всіх своїх колег – медичних сестер. Зичу міцного здоров’я, людської доброти та щирості, домашнього добробуту. Ніколи не забувайте, що у вашій праці завжди потрібно мати час на приязнь, «чарівне», цілюще слово, на усмішку, яка є музикою душі для хворих; а ще нехай у вас завжди вистачає часу на любов, доброту та милосердя. У цей святковий день сердечно дякую всім медичним сестрам Бершадської ОЛІЛ за самовіддану працю, чуйність до хворих, професіоналізм і небайдужість. Хай поряд із вами завжди живуть здоров’я, удача, людяність та порядність.
З Днем медичної сестри, шановні колеги!
Світлана ГИЛИК, головна медична сестра Бершадської ОЛІЛ.