Не цураймося праці

  • 4
  • 14 Серпня 2009 р

Хоч мені вже далеко за вісімдесят, пам’ять ще не підводить. І непоганою вона була ще з дитинства. Жаль лише, що життя склалося так, що не мав змоги сповна цим даром Божим скористатися. Доля розпорядилася, що всі сили та здібності доводилося витрачати на виживання. Іноді, щоб тільки не вмерти з голоду.
У своїй Кидрасівці знаю кожну родину, людей, їх долі. Тож є про що розповісти. І про життя бідних, і багатших. Причому, багатими не народжуються, ними стають. У селі, наприклад, ті, хто жив на позичках, ніколи не багатіли. А от ті, навіть із зубожілих, хто вперто трудився, змалку привчав до праці дітей, щоб знали ціну окрайцеві хліба, уміли економити кожну копійку, ставали заможнішими.
Саме з таких дітей, які вміли економити, утримували живність, хоч ніколи те легко не давалося, виходили справжні господарі. А багатші, які своїх дітей захищали, щоб бува не нароблялися, натомість добре їли і спали, в кінцевому підсумку перетворювали їх тим самим на ледарів і п’яниць.
Так, достаток приходить з великою працею. Мені навіть прикро, як це ми, українці, їздимо тепер за кордон з метою навчитися господарювати. Обмінюватися досвідом, звичайно, треба. Але якби з нами, українцями, з нашими чорноземами та іншими природними багатствами, поступити більш справедливо, то навпаки, до нас їхали б усі переймати досвід, чомусь вчитися. А то що ж це у нас сьогодні відбувається? Особливо у ставленні до селян. Насправді виходить, хто більше руйнує, тому більше дістається. А тих, хто насправді годує державу, ніби не помічаємо.
Тож веду до того, що цілком очевидно, чому ми бідні. Пора зрозуміти, що ніхто і ніколи не зробить нас заможними, а швидше навпаки. Щоб насправді забагатіти треба уміло працювати і привчати до праці молодь. А ще, коли не відпустимо справедливість на волю, коли не запрацює Закон для всіх – у нас ніколи не допустять до влади чесних, справді талановитих людей.
Невже, наприклад, ніхто не бачить, що селянин, вирощуючи урожаї, побивається, мов пташка з підрізаними крильми, а йому від того майже нічого не залишається. Бо продукція села, бачите, дешева. Чому ж тоді для села реалізується все настільки дорого?
Василь ДЕРКАЧ.

автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Нам пишуть
» 16.06.2018 Сьогодні економічно складний час для всієї країни та для кожного господарника і підприємця зокрема, не виняток і ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий». Але, за свою майже сорокарічну історію, ми завжди намагалися йти в ногу з часом, постійно...
» 16.06.2018 Кожна людина має свій характер, уподобання, пріоритети у виборі прикладу для наслідування. Я давно обрав найближчих і найрідніших для мене людей – моїх батька та матір. Так склалося не тому, що вони багато чого досягнули у житті, а через те, що...
» 16.06.2018 Даруйте любов! А як її дарувати, якщо не словами в книжках? Дуже просто: презентувати в бібліотеку, де юні читачі із захопленням гортають сторінки творів своїх земляків. Під час проведення місячника крає - знавчої книги фонд бібліотеки Джулинської...
» 15.06.2018 При Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 із кінця травня працював пришкільний табір «З.О.Д.І.А.К.» із денним перебуванням школярів. У ньому відпочивали та оздоровлювалися 260 дітей – найбільше в районі. З великим задоволенням поспішали сюди учні 1-9...
» 07.04.2018 Через баночку цибульки…
» 07.04.2018 Батьківська пісня
» 07.04.2018 Завітайте до «Орхідеї»
» 01.04.2018 Шукаймо позитив, будьмо оптимістами
» 01.04.2018 І знову війна
» 01.04.2018 Уроки – як свято
Всі статті розділу Нам пишуть »
Цікаві фото
4 фото   
2 фото   
2 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Розгон Микола Гаврилович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 01.12.44. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Не цураймося праці - Листи читачів до редакціії газети "Бершадський край" та сайту - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники