Якщо аналізувати її роботу у минулому році, то можна зробити висновок: вона постійно розвивалася.
Сільськогосподарськими підприємствами було вироблено 12100 тонн м’яса та 10580 тонн молока.
Нарощування виробництва основних видів тваринницької продукції досягнуто завдяки впровадженню прогресивних технологій вирощування худоби та птиці. Наприклад, надій молока від корови зріс у середньому по району на 272 і становить 5213 кілограмів, середньодобові прирости великої рогатої худоби на вирощуванні і відгодівлі теж зросли на 73 і становлять 596 грамів, свиней – на 69 і сягають 422 грами.
Основним виробником м’яса в районі був і залишається птахокомбінат «Бершадський», яким вироблено і реалізовано його 8631 тонну, що становить 71 відсоток у структурі районного показника. Вагомий також внесок у виробництво м’яса тваринників АТ «Явір-Агросервіс», Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Устя». Завдяки позитивним змінам у роботі молочної галузі, торік виробництво молока збільшилося на 756 тонн і становить 108 відсотків.
Серед господарств району понад 65 відсотків молока вироблено за рахунок ТОВ «Устя», Бершадськоі філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське». Причому, досягнуто цього в основному за рахунок підвищення продуктивності корів. Середньора йонний показник по виробництву молока у цих господарствах перевищено у минулому році на 2218-697 кілограмів.
Коли готувався матеріал, середньодобові надої молока від корів у них становили по 18 кілограмів.
Позитивних змін у молочному скотарстві в минулому році досягнуто й у ТОВ «Агрофірма «Джулинка», де продуктивність корів зросла проти показника 2013 року на 1313 кілограмів. Цього досягнуто за рахунок впровадження передових методів годівлі та утримання худоби.
Основним завданням сьогодні – з переліку тих, які постають перед галуззю тваринництва, – залишається подальше нарощування поголів’я худоби та її вирощування. Стабільно утримують заплановану кількість великої рогатої худоби у ПСП «Тетяна», ТОВ «Агрофірма «Джулинка», «СвітанокАгросвіт», «Устя», «Осіївське». А резервом збільшення його чисельності є відтворення і збереження. У цих господарствах одержано в розрахунку на сто корів по 85-80 телят при стовідсотковому їх збереженні.
Невід’ємною складовою виробництва м’яса є свинарство. При інтенсивному вирощуванні свиней у АТ «Явір-Агросервіс» одержано 660-грамові середньодобові прирости, у ТОВ «СвітанокАгросвіт» – 580-грамові, у ПСП «Промінь» – 537-грамові. Ця галузь у таких господарствах завжди буде прибутковою і рентабельною.
Нині триває зимівля худоби, здійснюється вона задовільно. Прикладом у її веденні можуть бути ТОВ «Устя», Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське», АТ «Явір-Агросервіс», у яких продуктивність худоби на 10-15 відсотків вища середньорайонного показника.
Причин зниження показників виробництва продукції тваринництва в районі взагалі немає. Кормових запасів, у розрахунку на умовну голову, на зимовий період було заготовлено по 32,2 центнера кормових одиниць, це 102 відсотки до потреби. Отже, варто лише їх раціонально використовувати. Із врахуванням, щоб виробництво продукції тваринництва нарощувати і надалі.
Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління АПР РДА.