На знімку (зліва направо): фахівці з охорони праці Микола Другак і Анатолій Похила, помічник комбайнера Володимир Кириченко, головний агроном СТОВ «Лан» Анатолій Кифорук та водій автомобіля Василь Ткач на завершальному етапі жнив. Фото автора.
Добре організовано жнивний комплекс робіт у СТОВ «Лан», яке очолює депутат обласної ради Сергій Савченко.
Минулої середи у цьому колективному господарстві завершували обмолот ранньої групи зернових культур – на одному з полів залишалося зібрати 20 гектарів озимої пшениці. Оскільки того дня жнивували двома сучасними зернозбиральними комбайнами, за штурвалами яких працювали досвідчені Олексій Остафійчук, Олексій Пугач, Микола Ужвак і Володимир Кириченко, то роботи дійсно залишалося на півдня, а то й менше.
– Клин озимої пшениці в СТОВ «Лан» цього року складав 595 гектарів, – розповідає головний агроном товариства Анатолій Кифорук. – Урожайність, думаємо, буде за 50 центнерів з гектара в залежності від сорту. За попередніми даними, врожайність ярого ячменю становить 44, озимого ріпаку – 33,5, озимого ячменю – 54 цнт/га. Зібрали й горох на площі 22 гектари, його врожайність майже 25 цнт/га.
В цілому, врожай кращий, ніж торік.
За словами Анатолія Петровича, жнива проходять нормально, організовано. Дещо складні були погодні умови, багато полеглиці, а це втрата врожаю і часу при його збиранні.
Страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України у Бершадському районі Микола Другак і головний спеціаліст управління праці і соціального захисту населення райдержадміністрації Анатолій Похила, які теж цього дня побували в СТОВ «Лан» і на полях товариства, на місці пересвідчилися: керівник сільськогосподарського формування Сергій Савченко велику увагу приділяє питанням охорони праці, профілактиці травматизму, а жниварям тут створені належні умови праці, для них організоване якісне харчування.
На думку головного агронома СТОВ «Лан» Анатолія Кифорука, у товаристві непогані види і на врожай кукурудзи, цукрового буряку, соняшнику. Одночасно зі збиранням врожаю ранньої групи зернових культур маньківські хлібороби проводять і підготовку ґрунту під озимі культури, адже до посіву ріпаку залишається вже зовсім небагато часу.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.