Щодо середньодобових приростів худоби, то на вирощуванні і відгодівлі ВРХ вони становлять 530 грамів, що на 60 грамів більше проти минулого року, свиней – 347 грамів, що теж на 12 грамів більше.
Поголів’я ВРХ у першому кварталі збільшилося на 39 голів, свиней – на 567 голів.
Збільшено виробництво м’яса до минулого року птахокомбінатом «Бершадський» – на 99 тонн (103 відсотки).
Щодо молочного скотарства, то розвивається воно у ТОВ «Осіївське», «Агрофірма «Джулинка», «СвітанокАгро світ», де надої молока збільшилися у порівнянні з минулорічними на 116-259 кілограмів. У Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» у першому кварталі надоєно від корови по 1562 кілограми молока, у ТОВ « Устя» – по 1883, ТОВ «Осіївське» – по 1347 кілограмів. Тоді, як середньорайонний показник становить 1138 кілограмів. Причому, причин для зменшення продуктивності худоби немає. Станом на перше квітня ще залишалося, в розрахунку на одну умовну голову, по 7,8 центнера кормових одиниць кормових запасів, що більше, ніж залишалося їх станом на цю дату у минулому році. До того ж, у структурі кормів, які залишилися, на концкорми припадає 51 відсоток. Тож нині поголів’я худоби середньої та вищесередньої вгодованості.
Для подальшого нарощування його чисельності основним резервом є відтворення, збереження та закупівля у населення.
А на розтел першого півріччя спаровано 926 корів та 306 телиць, свиноматок і свинок – 1201 голова. Це дасть можливість збільшити поголів’я ВРХ і свиней у порівнянні з минулим роком на 12-15 відсотків. Тож, незважаючи на різні умови, які складаються у сільськогосподарських підприємствах, керівниками і спеціалістами робиться все для нарощування поголів’я худоби, що забезпечить виробництво тваринницької продукції.
Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління АПР РДА.