Зовсім легким, безхмарним життя жителів Серединки назвати, звичайно, не можна, бо тепер у всіх селах виживати нелегко. Але певні шанси на покращення життя тут з’явилися хоча б з генеральною реконструкцією ліній електропередач: нині до села прокладено і газопровід, у чому, безумовно, чимала заслуга й обох керівників, які повинні працювати на одну і ту ж програму. Благополуччя села, громади, дуже залежить і від рівня взаємовідносин, стосунків між керівниками.
Певна напруга виникла з газифікацією безпосередньо у самому селі. Дворів більше двохсот, виявили бажання газифікувати свої оселі мешканці у ста шестидесяти, а зібрати кошти на це спромоглися тільки з вісімдесяти.
Зібрати їх на таку важливу справу за місяць-два, звичайно, непросто, однак, згідно з проведеним аналізом, статки переважної більшості жителів таки дозволяли, щоб заощадити їх за останні рік-два. Тому голова райдержадміністрації вимагав, щоб ефективнішими були зрушення у плані газифікації, щоб краще велася відповідна роз’яснювальна робота.
На особливому контролі, зробив він наголос, повинні бути неплатоспроможні громадяни, якщо такі є.
З метою детального вивчення ситуації на зустріч із керівниками району були запрошені зі звітами фахівець із соціальної роботи Бершадського районного центру соціальних послуг для сім’ї, дітей і молоді С.П. Сікорська та соціальний робітник по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян Н.В. Козак. Поряд з іншими завданнями, які Михайло Григорович ставив перед ними, чи не на першому плані було і завдання контролювати, як використовуються кошти, які держава виділяє на дітей.
Бо у районі є випадки, коли батьки живуть за рахунок дітей.
Наводилися також приклади благодійності на території цієї громади. Тож такою, якою є співпраця між окремими її представниками, повинна вона бути і між обома її керівниками – О.Ф. Кавуном і М.В. Швабським. Головою райдержадміністрації було поставлено завдання, щоб ні один соціальний заклад, ні одна сім’я не залишилися поза їхньою увагою.
Щодо прийому громадян, який зазвичай проводиться у селах у такі дні, то всі три звернення були, в основному, з розряду тих, які влада села спроможна була вирішити в робочому порядку. Проте й у цьому випадку головою райдержадміністрації виконання усіх трьох звернень було взято на особистий контроль.
Посприяти їх вирішенню тут же було дано вказівку відповідним службам, які повинні цим займатися.
Відвідали гості з району цього ж дня і Серебрію та Дяківку. І скрізь голова райдержадміністрації наголошував, як от під час розмови з сільським головою із Серебрії С.А. Люльчаком (на знімку зліва направо) на необхідності тісної співпраці між ним і інвестором, який увійшов у Серебрію.
Про Дяківку, її досягнення, розповідалося у попередніх номерах газети. Причому, вони є прямим результатом співпраці сільського голови Ю.С. Джуса і директора місцевого господарства В.В. Довгополюка.
Де б не побували цього дня гості з району, розмова обов’язково переходила в русло стосунків між керівниками всіх рівнів у конкретних громадах. А це означає, що не залишається поза увагою районної влади і питання роботи з керівними кадрами.
Виходило, що координація їхньої роботи райдержадміністрацією є не тільки досить важливою, а і вкрай необхідною. Адже тільки заручившись їхньою підтримкою, громади впевнено можуть дивитися у завтрашній день.
А порозуміння (хочеться на те сподіватися) між О.Ф. Кавуном і М.В. Швабським, які, ніби здійснюючи ритуал, тиснули один одному руку, повинно стати міцним фундаментом у їхній діяльності на благо громади.
Павло КУШПЕЛА