Fridge magnet wooden gears

Тече вода каламутна

  • Подобається0Не подобається
  • 28 Серпня 2013, 08:49

Під ногами в оцих людей товстий шар намулу і ніхто з них не знає, що буде з їхньою вулицею, подвір’ями, як розпочнуться дощі.

Хоч у народі кажуть, що без води ні сюди і ні туди, насправді для жителів частини вулиці Подільської, які мешкають мало не на околиці села Лісничого, вода – то справжня біда. Тим більше каламутна. Тоді на цій вулиці кожна душа смутна. Ще тільки-но хмариться, а на Волощині (так по-сільському називається цей мікрорайон), чимало хто вже хреститься зі страху, що буде далі.

І так протягом останніх кількох років. Хоч раніше ніхто нічого подібного не пам’ятає.

А розпочалося все відтоді, розповідали жителі вулиці, як землю за селом почав обробляти один із тутешніх інвесторів Василь Гондарук. З тих пір і змивається верхній шар грунту опадами і вода несе його з поля в село. За останні роки залило не один погріб, замулило не один город, подвір’я чи криницю. У багатьох вода була навіть у хатах та підсобних приміщеннях. От і змушені були колективно звернутися по допомогу аж в область.

Оскільки допомоги у вирішенні проблеми просили і в редакції районної газети «Бершадський край», бо нібито вже багато разів зверталися до сільського голови О.Г. Світайла, а він відповів, що немає коштів (рядки зі скарги), просто не можна було залишити цей крик душі, щоб не виїхати на місце.

Зазвичай так буває, коли при написанні скарг у вищі інстанції – навіть колективних – домінують емоції. От і у цьому випадку під час зустрічі з людьми дуже швидко з’ясувалося, що Олександр Григорович ні в якому разі не залишався осторонь проблеми, не раз вже брався за її вирішення власними силами. Але, якщо і вдавалося змінити щось на краще, то ненадовго – до першого дощу.

Коли ще поле настільки інтенсивно не оброблялося, або росли багаторічні трави, потоки води з них були чистішими, і з ними легко справлялися два дренажних канали, по яких вона стікала, не завдаючи нікому шкоди. До того ж, у пору існування колгоспу вулиця по декілька разів на рік грейдерувалася. Тепер же, за словами її жителів, інвестор, який орендує землю, за дорогами у селі не дивиться. Хоч коли можна проїхати, то і він ними користується, а коли ні, то може об’їхати і полями своєю технікою. Таким би тільки земля та урожай, а до людей їм байдуже, скаржилися під час зустрічі ті, хто на неї з’явився.

Про масштаби тутешнього потопу засвідчували і наноси на проїжджу частину вулиці мулу завтовшки з півметра, який вже при першій зливі може запросто перетворитися на непролазну багнюку, яка знову може хлинути на подвір’я і городи, у криниці, із деяких вже тепер через це не п’ють воду.

Сільський голова вже не раз пробував тут щось робити, але бажаного ефекту так і не вдалося досягнути. Нанесений мул навіть вигорнути нікуди, його можна хіба що вивезти. Тим часом звинувачувати у якійсь тенденційності авторів скарги несправедливо було б теж. Бо це, по суті, був вже крик їхньої душі – це відчувалося при зустрічі з ними.

Хоч емоції у декого брали гору і при спілкуванні з представником друкованого органу, в цілому все ж можна було зробити висновок, що у цьому кутку села мешкають досить помірковані люди. Навіть опинившись у досить екстремальній ситуації, більшість не тільки не вимагала чогось надзвичайного, а навіть готова була взяти участь у вирішенні проблеми – хто коштами, хто безпосередньо робочою силою. Можна було почути чимало пропозицій, яким чином і як саме, з найменшими затратами це можна зробити.

Не менш важливо, що і сільський голова готовий піти на все, навіть на перерозподіл запланованих витрат на інші роботи, щоб тільки якнайшвидше зняти з порядку денного цю проблему. От тільки чи не найбільше не вистачало, підказували люди, чіткої програми дій. Щоб спробувати скинути воду з полів поза село, годилося б викопати канал через чийсь город – а це вже знову проблема.

Колишній бригадир, а нині пенсіонер Григорій Оченаш, який живе на цій вулиці, висловив досить слушну пропозицію, підтриману всіма, якнайшвидше створити спеціальну комісію, до складу якої запросити навіть не дорожників, а спеціаліста-гідротехніка. Тоді вже, напевне, точно знали б, за що саме братися в першу чергу. Підтримує таку пропозицію і сільський голова. Не припізнитися б тільки з вирішенням цього питання до настання осені. Бо жителям цього кутка знову доведеться боротися з каламутними потоками, складаючи, як у попередні роки, нанесений намул кожний навпроти свого обійстя, щоб хоч якимсь чином захиститися такою мінідамбою від водяної стихії.

За словами сільського голови, він вже навіть звертався по допомогу в район, але ніхто нічого поки що йому так і не допоміг і не порадив. На його думку, користь була б, якби у вирішення проблеми втрутилися навіть «МНСники». Не варто ж чекати, як вже доведеться викачувати воду з погребів і колодязів.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
13 фото   
<b>Краєзнавчий музей</b><br />На мальовничих берегах річок Дохна і Берладинка стоїть центр великого, із родючими землями, розкішною природою та...
3 фото   
<b>"Золотий Олімп" обдарованої молоді</b><br />Педагоги Бершадщини вміло плекають юні інтелектуальні таланти. Яскраве підтвердження цьому – успіхи бершадських...
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Шевчук Василь Володимирович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.10.41.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Тече вода каламутна - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення