За попередніми даними, урожайність озимої пшениці становитиме 45 центнерів з гектара. Виступаючий висловився, що валовий намолот зернових ранньої групи у цьому році очікується на Вінниччині не менше 2,2 мільйона тонн. Триває робота над виконанням планів поставок зерна у державний та регіональний ресурси.
Нині ціна на зерно пшениці третього класу за останніх два тижні перед проведенням цієї наради знизилася на 6,2 відсотки і становила 1520 гривень за тонну. Такою ж є тенденція щодо цін на її зерно IV-VI класів.
В області постійно організовуються ярмарки за участю сільгосптоваровиробників, на яких реалізується продукція за цінами виробника. З початку року її було реалізовано на таких ярмарках на суму 46,8 мільйона гривень.
За даними штабу по організації жнивного комплексу робіт у нашому районі, на день виходу цього номера газети обмолот зернових культур ранньої групи було фактично завершено. За попередніми даними, валовий їх намолот становить більше 123 тисяч тонн при середній урожайності 41,2 центнера з гектара.
Озима пшениця на площі 21180 гектарів видала по 46,2 центнера з гектара. Вал зерна становить 96,5 тисячі тонн.
Озимий ячмінь видав по 36 центнерів з гектара. Валовий намолот ріпаку на площі 6161 гектар становить 16121 тонну, при урожайності 26,5 центнера з гектара.
Нині у господарствах ра - йону повним ходом іде підготовка до збирання соняшнику, кукурудзи, а також до посіву озимих культур. Потреба у їх насінні – 4700 тонн, засипано ж – 5200 тонни.
Основним напрямком роботи нині повинно бути своєчасне, ритмічне проведення жнив, де вони ще не завершилися, та забезпечення підготовки до посіву озимих урожаю наступного року. Першочергова увага – формуванню державного і регіональних ресурсів зерна, обліку та збереженню зерна у господарствах.
Наближається сезон збору овочів та картоплі, з метою забезпечення ними потреб населення потрібно буде вжити заходів по організації ярмарків з їх реалізації. Слід також забезпечити стабільність регіональних ринків зерна і хліба та хлібопродуктів у 2013-2014 роках.
З метою забезпечення стабільності на ринках, місцевим адміністраціям слід провести роботу по визначенню обгрунтованості зростання цін переробників сільськогосподарської продукції, посилити роль мережі оптових ринків сільськогосподарської продукції, як регіонального, міжрегіонального інструменту її перерозподілу.
Серед основних питань – також забезпеченість насіннєвим матеріалом озимих культур перед посівною кампанією. Треба також визначитися щодо оптимальних строків посіву з урахуванням природно-кліматичних умов регіонів. Значну увагу варто приділити заготівлі та використанню мінеральних добрив.
Збирання урожаю і підготовку до посіву неможливо буде здійснити без дотримання усіма працюючими як персональної, так і технологічної дисциплін.