Ось і цього разу по приїзді в село обговорили з Олександром Федоровичем чимало питань життя-буття не лише серединських селян, а й взагалі українського сільгоспвиробника, з проблемами сьогодення яких він обізнаний сповна. Це засвідчили його розрахунки та висновки, які підтверджував і даними з Інтернету та фахових журналів.
Однак вектор нашої розмови все-таки вдалося перевести на справи у серединському сільгосппідприємстві, хоч мій співрозмовник і був досить обережним та стриманим в оцінці нинішніх тут здобутків.
Адже через засуху недобрали третину врожаю, хоч все було зроблено за найновітнішими технологіями вирощування, затрачено на це досить великі кошти.
Разом з тим треба відзначити, що за врожайністю ранніх зернових ТОВ «Прогрес» увійшло в число кращих у районі. Непогано вродив і ріпак.
У день свого приїзду у Серединку став свідком завезення у господарство дорогої угорської жатки з вібраційним столом, яка дозволяє досить якісно і швидко збирати соняшник. Подібних у районі немає, і вона значно краща за приставки. До речі, за пару годин її було розвантажено власним англійським навантажувачем і поставлено на німецький комбайн і він вже того дня, разом з екіпажем цьогорічпридбаного бельгійського комбайна, виїхав на збір соняшнику.
Саме на наявність високо - ефективної імпортної техніки у цьому господарстві звернув увагу, тому й не дивно, що перші жнива, а нині вже й другі – ведуться на європейському рівні.
І хоч перші дні вересня були на календарі, а вже грунт під посів було оброблено, вдалося вчасно і під дощ посіяти озимий ріпак, який вже дав непогані сходи. Особливо сподобалося поле, де дозрів соняшник, який навіть у цих умовах вродив десь у межах 20 цнт з гектара. Його, як і інші культури, тут вже три роки вирощують за малозатратною технологією «Ноутілл», коли посів здійснюється без оранки прямо по попереднику, розповів Олександр Федорович (на знімку). І коли розмову знову завели про вплив погоди, він зазначив, що урожай залежить не лише від неї, але, насамперед, від людей. Саме тому з повагою, шанобливо говорив про працівників господарства, особливо механізаторів, відзначивши насамперед комбайнерів В.П. Притуляка, В.А. Запухляка, О.Г. Бартовщука та інших.
Крім комбайна і жатки, цьогоріч придбали тут і новітні компактор, тюкопрес, культиватор, які в поєднанні з високоефективними тракторами, сівалкою та обприскувачем дозволяють нині проводити весь цикл робіт на європейському рівні власною технікою. Реконструювали і сучасний зерновий склад. Ціна на зерно нині зростає, тож гарна його якість і торішні залишки допоможуть господарству в цей непростий період.
Зробив висновок, що рослинницьку галузь ТОВ «Прогрес» вже нині розвиває за світовими стандартами, і успіхи в цьому очевидні.
На черзі у керівника – спробувати відновити тваринницьку галузь, але вже також за новітньою технологією, хоч для цього треба буде відшукати досить великі кошти.
Павло БАЙДАЛЮК