Fridge magnet wooden gears

В основі діяльності – відповідальність і злагодженість

  • Подобається0Не подобається
  • 23 Серпня 2012, 09:00

За словами директора ТОВ «Осіївське» В.Г. Топіхи результати цьогорічних жнив, через спекотні весну і літо, його не задовольнили. І все ж тут є чому повчитися, зокрема технологіям сільгоспвиробництва і тому, як розраховуються з людьми. Якщо нещодавно район у цілому піддавався критиці щодо рівня заробітної плати у сільгосппідприємствах, то до цього господарства – жодний претензій.

Розраховували, за словами Василя Григоровича, не менше як на 60-70 центнерів зерна з гектара, а намолотили, через засуху, лише по 35 центнерів. Озимий ріпак видав по 23. Якби не затрати, до яких вдалися на полях, розраховуючи на вагомий урожай та професійний догляд за посівами, не мали б і цього.

Жнивувати планували двома власними, найсучаснішими комбайнами, але, перестрахувавшись, не пошкодували 20 тисяч гривень і відремонтували ще й третій. От і тривали жнива тільки два тижні, хоч мали озимої пшениці 1032 гектари і 214 гектарів ріпаку.

Прийнято вважати, що економічно вигідно, коли поля розташовані компактно. Дещо виручило у цьому році те, що вони видовжені на 14 кілометрів. От і не обминули деякі з них краплі дощу, тоді, як на окремих, за два з половиною місяці, не було його зовсім.

За словами Василя Григоровича, саме у такі складні роки, як нинішній, добре видно, наскільки відповідально всі ставилися до вирощування урожаю. Виручила агрономічна служба під керівництвом головного агронома В.О. Петрука, яка діяла відповідально і злагоджено. Не можна не відзначити і комбайнові екіпажі у складі Миколи Паляниги і Михайла Білодіда, Віктора Кубка і Леоніда Коритчука, а також Олександра Кукурудзяка і Віктора Лещенка.

Якщо засуха вдарила по всіх господарствах району, то осіївське вразила з подвійною силою, адже мають ще і немале тваринництво, яке вимагає великої кормової бази.

Та на те і керівники та спеціалісти, щоб якнайбільше передбачати, убезпечуючись від збитків. Тут не тільки протрималися з тваринництвом, створивши торік перехідний запас кормів, а ще й зуміли закласти певну їх кількість на наступну зимівлю. На столі у директора господарства виднілися розрахунки, чим у такий непростий рік можна буде доповнити кормові запаси восени.

Про те, щоб згорнути таку галузь, як тваринництво, тут і мова не йде. Натомість, маючи 16-кілограмові надої від корови, планують наростити їх поголів’я від нинішніх 250 голів до 500. Причому, стадо формується високопродуктивне – від окремих корів вже доять по 30 кіло грамів молока.

В Осіївці на заробітній платі не економлять. За розрахунками, середня чисельність працюючих, станом на 1 липня, становила 110 чоловік, фонд заробітної плати за червень – 299 тис. грн., а в середньому заробітна плата – 2719 гривень. От і вір після цього в те, що інвестор ніби приходить тільки для того, щоб вирішувати власні економічні інтереси. За словами спеціалістів, на заробітну плату в Осіївці припадає 20 відсотків від загальних витрат на виробництво.

Щодо джерел економії коштів, завдяки чому зароблене виплачують ще й без затримок, то тут над цим неабияк працюють. Реалізуючи молоко екстра-класу за ціною 2,9 гривні за літр, теж скаржилися на невисоку заготівельну ціну на нього, та все ж рентабельність молочного виробництва становить 16 відсотків, а в більш сприятливі періоди сягає навіть 40.

Складніше у рослинництві, де на прибутки чекають рік.

Але і в цьому випадку затрати планують під конкретний урожай, щоб у кінці року можна було відстежити, де вони не виправдані. Цьогорічний висновок – обов’язково виконувати всі агроприйоми своєчасно, якісно і ні в якому випадку не спрощуючи технологій. Тим більше, що у господарстві вони малозатратні, або по нульовому циклу обробітку.

Немаловажно і те, що на першому плані тут завжди підбір кадрів. Особливо відзначилася у цьому інженерна служба, очолювана В.І. Настенком.

Перелаштовуватися на нові технології у рослинництві і тваринництві було непросто, але здійснено це тільки завдяки відповідним кадрам.

Будь-який бізнес тим і хороший, що в основному прораховується наперед.

Неодмінною умовою благополуччя є, звичайно, і економічна служба. В Осіївці наперед складається бюджет, який аналізується, затверджується і аж тоді доводиться до виконавців. З цими обов'язками добре справляються головний бухгалтер Т.М. Романченко, головний економіст Н.А. Січкар і економіст Н.В. Бєляєва.

За оренду земельних паїв тут видають у поточному році по 710 кілограмів пшениці і розраховують додати ще з пізніх культур.

Цікаво, що в цьому господарстві відпрацювали власну систему контролю за витратою паливно-мастильних матеріалів, завдяки чому теж домагаються економії. Кажуть, що з появою інвестора ТОВ «Осіївське» взагалі стало зовсім іншим – у технічному, технологічному, економічному планах.

Яку вигоду має від цього громада? В.Г. Топіха пояснив, що про це нехай краще розкажуть люди.

А по їхніх відгуках можна теж у чомусь орієнтуватися. З Осіївки, відколи він очолив господарство, не було жодної скарги. Хоч цілком зрозуміло, що і в цьому господарстві не все так гладко у такий складний час.

Однак у інвестора не залишається поза увагою і соціальна сфера в обох селах громади, про що вже неодноразово розповідалося в газеті.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Новий герб і прапор міста</b><br />Сесія міської ради затвердила герб та прапор міста, які розроблені на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з...
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
7 фото   
<b>Друзі назавжди</b><br />Стартувала цьогорічна оздоровча кампанія, підготовча робота до якої ведеться давно. Як відомо, діти нашого району вже...
5 фото   
<b>Святкували 21-у річницю незалежності України</b><br />Урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці незалежності проведено на центральній площі міста 24 серпня. Святково прибрані...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гончар Григорій Антонович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

В основі діяльності – відповідальність і злагодженість - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення