В очікуванні жнив

  • 0
  • 20 Червня 2012, 09:00

На знімку (зліва направо): механізатори Віталій Іванович Токаренко, Василь Дмитрович Балан, Олександр Олексійович Терінчик, директор господарства Сергій Станіславович Царюк і механізатори Станіслав Олександрович Данілов та Михайло Силифонович Грицик.

Самовіддано працював нинішньої весни колектив, який очолює вже сьомий рік, депутат районної ради С.С. Царюк. Сергій Станіславович вважає, що цьогорічні жнива для багатьох взагалі можуть бути проблемними – особливо для тих, у кого немає власної збиральної техніки. У попередні роки її хоч простіше можна було орендувати, у цьому ж зробити це буде не так просто, бо урожай майже водночас дозріває як на півдні, так і в північних районах.

Але у Кошаринцях ніби наперед знали, що ситуація буде саме такою, придбавши днями ще один зернозбиральний комбайн імпортного виробництва. Та ще й таку його модель, яка буде здатна обмолочувати зернові на схилах, завдяки чому вдається значно зменшити його втрати.

До речі, Сергій Станіславович за фахом хоч і агроном, але досить вміло орієнтується в сільськогосподарській техніці і нерідко сам сідає за штурвал «Джон Діра».

У механізованому загоні чи не кожна залізяка на обліку – все огороджено, є прохідна, черговий. У цьому році, домовившись про збут, мають намір затюкувати ще й солому.

Цього року в Кошаринцях, де вміють працювати на землі, на трьохстах гектарах вирощують озиму пшеницю, на двохсот п’ятдесяти – соняшник, на ста двадцяти – кукурудзу, є також ячмінь і соя.

А от під цукрові буряки ріллю підготували, та не посіяли їх.

Навіщо, як ще торішній цукор не вдається продати. На ринку він по п'ять гривень за кілограм, господарства ж мають право продавати його не дешевше, як по 5,9 гривні.
Хто його купить по такій ціні?

Але щоб бути з урожаєм, на полях робиться все за сучасними технологіями – для цього мають і техніку, і висококваліфікованих механізаторів.

Торік, наприклад, завдяки застосуванню одного з хімічних препаратів домоглися, що пшеницю мали тільки другого і третього класів. А це значить і відповідну ціну на неї. Різниця в ціні на таке зерно, у порівнянні з фуражним, 250 гривень на кожній тонні. Як можна було не використати цей препарат і в цьому році?

А от як буде надалі, не знає ніхто. За спостереженнями С.С. Царюка ситуація в цілому не гірша, ніж торік. На жаль, вона абсолютно непрогнозована – всі чекають жнив, урожаю і тільки тоді стануть відомими ціни.

У минулому році, наприклад, на цей період вже знали ціну хоч на ріпак, який вирощують теж, а в цьому році вона ще невідома.

Але всі розуміють, що жнивувати доведеться, скільки б чого не вродило, тож і заклопотані, як найкраще підготуватися до жнив.

Павло КУШПЕЛА


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
2 фото   
8 фото   
5 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Швець Тарас Якович (1903) 1903 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Загинув 10.10.41.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

В очікуванні жнив - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники