Fridge magnet wooden gears

Район був перспективним і таким має бути

  • Подобається0Не подобається
  • 28 Серпня 2011, 14:02

На виїзній нараді, яка відбулася на базі тирлівського господарства, за мету було поставлено підбити в районі підсумки роботи в тваринництві за 7 місяців, збирання ранньої групи зернових та повести мову про завдання перед сільськогосподарськими підприємствами на наступний рік. З даних питань порядку денного виступили начальник управління агропромислового розвитку РДА О. В. Гаврилюк та заступник голови райдержадміністрації В. Я. Кушпела.

Начальник відділу Держкомзему у Бершадському районі В. Д. Гладкий вів мову про використання земельних ділянок сільгосппідприємств та про державну реєстрацію договорів оренди, а начальник управління статистики Л. О. Кушпела – про виконання доручення облдержадміністрації щодо перевірки достовірності даних по посіву сільськогосподарських культур та стану тваринництва.

На нараду були запрошені спеціалісти агропромислового комплексу, ветмедицини, керівники сільськогосподарських підприємств, управлінь та відділів РДА, інспекції Держтехнагляду, тож проходила вона досить напружено.

Спочатку всі оглянули зернотік цього господарства, де монтується зерносушарка потужністю до 150 тонн зерна на добу, свиноферму. Знайомив з виробничими об’єктами виконавчий директор тирлівського господарства, депутат районної ради А. Г. Христич.

Воно невелике і в ньому зайняті роботою до дев’яноста працюючих, 35 з яких у тваринництві. Це є заслугою як особисто А. Г. Христича, так і інвестора, який прийшов у це село. Саме вони зуміли зберегти дану галузь і тепер, коли ціни на молоко і м’ясо почали зростати, вона он як стала у нагоді. Тут, крім 270 голів ВРХ, утримується ще й 350 голів свиней, сотня овець і сто бджолосімей, від кожної з яких взяли у цьому році по 42 кілограми меду. А все це робочі місця.

Виступили на нараді і начальник Бершадської МДПІ В.П. Когут, начальник інспекції Держтехнагляду у Бершадському районі В. Г. Чорнобай.

Якщо коротко повести мову про підсумки роботи у тваринництві за 7 місяців, то О.В. Гаврилюк найперше критикувала господарства, в яких зовсім не займаються даною галуззю. В результаті виробництю м’яса склало лише 91 відсоток, і то за рахунок птахокомбінату, молока – 87 відсотків.

Але керівники устянського господарства П. Г. Марущак та поташнянського Є. М. Бондарчук, виступивши, спробували довести, що дана галузь досить непроста і основною причиною її занепаду є не стільки самі сільгоспвиробники, як цінова політика на тваринницьку продукцію, яка аж ніяк не сприяє створенню умов її розвитку.У виступі В. Я. Кушпели йшлося про те, що в районі намолочено 132 тисячі тонн ранніх зернових – це на 27 тисяч більше, ніж торік. Хоч строкатість у показниках врожайності ще чимала, що є значним резервом нарощування виробництва зерна.

Про співпрацю сільської ради з базовим господарством розповіла сільський голова Д. П. Карман. Але чи не найбільший резонанс у присутніх викликав виступ нового орендаря Красносільського цукрового заводу, про якого більшість ще й не чули. Адже виробників цукросировини аж ніяк не могла не насторожити нова зміна керівництва цього підприємства.

В цілому на нараді було піднято багато питань, які потребували уваги. Підбиваючи підсумки її роботи, О. Ф. Снігур відзначив, що тільки завдяки злагодженості трудових колективів проведено велику роботу по виробництву сільськогосподарської продукції.

Водночас він підкреслив, що робота окремих перейшла в неефективне русло – зменшується поголів’я худоби, її прирости, знижується віддача полів. От і виникає питання, чому одні, як от у Тирлівці, шукають шляхи вирішення цих питань і знаходять, а інші – ні.

Як можна, наприклад, нормально використовувати землю, коли не мати органіки.

От і втрачає район поступово позиції в області, особливо в тваринництві, які займав раніше. А це не може не турбувати. Адже в інших районах тваринництвом займаються навіть фермери.

Надалі голова райдержадміністрації зробив наголос, що хоче бачити наш район на передових позиціях і домагатися цього буде всіма засобами. Райдержадміністрація надалі підтримуватиме керівників, які вміють працювати.

Щоб ситуація покращилася, потрібно наростити поголів’я худоби, подбати про кормову базу. По-іншому слід ставитися і до ведення рослинництва. Зокрема, Кабінетом Міністрів доведено завдання по вирощуванню цукрових буряків, і ми обов’язково повинні їх виконати.

Поряд з виробничими показниками не треба забувати і про людей, зокрема, слід приділити увагу росту їх заробітної плати, розрахункам за орендовані паї. Бершадський район був перспективним і в рослинництві, і в тваринництві, тож таким він має бути і надалі.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Білорусі є чому повчитися</b><br />Нещодавно делегація Вінниччини, очолювана першим заступником голови облдержадміністрації І.М. Мовчаном, відвідала...
19 фото   
<b>М'ЯКОХІД</b><br />
5 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Літинщина</b><br />Цього разу керівники комунальних газет усіх районів області відвідали Літинський район, який зацікавив багатьох не...
6 фото   
<b>Народні гуляння з нагоди 20-ї річниці незалежності України</b><br />23 серпня&nbsp; о 15 годині&nbsp;&nbsp; з нагоди 20-ї річниці незалежності України&nbsp; на центральній площі міста...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Мазурик Степан Ількович (1921) 1921 р., українець, селянин. Рядовий. Загинув 00.04.43. Похов. с. Алфьорово, Сафоновський р-н, Смоленська обл.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Район був перспективним і таким має бути - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення