Fridge magnet wooden gears

Випробування буряківництвом

  • Подобається1Не подобається
  • 18 Червня 2010 р

На знімку: директор господарства Анатолій Григорович Христич (справа) та головний агроном Сергій Михайлович Богуцький на одній з бурякових плантацій. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Чому і з чиєї вини не у пошані в сільгоспвиробників Бершадщини буряківництво, мабуть, ще належить розібратися. Поки що відомо лише те, що ніхто не захотів ним займатися собі на збиток. Однак галузь, здається, все-таки починає відроджуватися.

У Ставках цукрові буряки посіяли теж, але гібриди, з метою вивчити, як вони зарекомендують себе у нашій зоні

Не на жарт розсердилися на цю культуру у свій час і в Тирлівському сільгосппідприємстві, теж зробивши на один рік прогул з її посівом за всю багатолітню практику господарства. Хоч всі розуміли, що рано чи пізно, а повертатися до неї доведеться.
І ось вже у цьому році, розповів виконавчий директор А.Г. Христич, під цукристими у них знову зайнято 250 гектарів поля. На більшій площі у районі не ризикнув посіяти більше ніхто.
Не важко здогадатися, що зважилися на це завдяки тому, що інвестором тут Удицький цукровий завод.
Хтось же та повинен забезпечити підприємство сировиною.
Зона бурякосіяння тільки цього заводу в нинішньому році сягає тисячі гектарів, з яких найбільші площі у нашому районі. І ця культура займає великі площі у Тирлівці, Теофилівці, Серебрії. У Ставках цукрові буряки посіяли теж, але гібриди, з метою вивчити, як вони зарекомендують себе у нашій зоні.
Проте, навіть маючи зацікавленого у буряковиробництві інвестора, не обійшлося на початку весни без проблем. Насіннєвий матеріал, наприклад, було завезено із запізненням, тому посівні агрегати в його очікуванні змушені були навіть ночувати у полі. Щоб надолужити згаяний весною час, сіяти довелося вже впродовж всього світлового дня, поки було видно слід від маркера на ріллі. Це вже тепер можна з впевненістю зробити висновок, що механізатори Володимир Лялюк, Петро Білевич, Віктор Козачок, Олег Смілков та інші випробування буряківництвом після перерви витримали з честю. Володимир Лялюк, Віктор Теплицький, Олексій Шаргородський зуміли впоратися з внесенням гербіцидів. На підвезенні води до агрегату відзначився Володимир Плескатюк.
Дане господарство хоч не таке вже і завелике, у розпорядженні тутешніх хліборобів аж три зернозбиральних комбайни – два «Форшріти» і один «Дон-1500», підготовка до жнив яких завершується.
Тут зуміли зберегти тваринництво, тож реставрують одне з приміщень, щоб нарощувати поголів’я худоби.
Причому, не тільки ВРХ чи свиней, а й овець. Або чому б не займатися ще й бджільництвом, коли оптова ціна на мед сягнула вже 20-22 гривень за кілограм. Маючи у господарстві сотню бджолосімей, вкачали торік 2,5 тонни меду.
Досить цікавим у Тирлівці є підхід щодо придбання техніки, зокрема імпортного виробництва. Одним імпортним обприскувачем, наводили приклад, за день можна обробити до 150 гектарів поля.
Проте коштує він 400 тисяч гривень. Два обприскувачі нашого виробництва запросто впораються з цією ж роботою, проте коштують набагато дешевше, та й із запасними частинами до них набагато легше. Тож навіщо той імпорт?
А щодо буряківництва, то тут шкодували лише, що нема поки що дотацій на цю культуру.
Зважаючи, що на першому плані у кожному господарстві тепер економіка, і що на обліку кожна копійка, враховуються всі затрати і у Тирлівці.
В день нашого тут перебування косили люцерну на сіно та ще й мали намір його затюкувати. І це при тому, що перехідного запасу кормів тут стільки, що у цьому році можна було б їх взагалі не заготовляти. Але робиться це тільки з тією метою, щоб у наступному році площі, відведені під кормові культури, можна було використати під зернові.
Відрадно, що у Тирлівці позитивно вирішується ситуація із спеціалістами. Сергій Михайлович Богуцький, наприклад, головним агрономом тут вже четвертий рік і навіть встиг завести сім’ю, що є ознакою того, що залишиться він тут надовго. Випробування буряківництвом у цьому році для нього теж стане черговою сходинкою до утвердження як головного технолога полів.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Траченко Василь Васильович (1905) 1905 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Випробування буряківництвом - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення