Зацікавлена розмова керівника підприємства А.В. Окаєвича завжди відбувається з водіями А.Г. Бурлакою (зліва), П.І. Паламарчуком, В.В. Костенюком, Я.М. Борсукевичем та заступником директора по транспорту Г.О. Поліщуком.
Як і належить, тут завжди керувалися і продовжують керуватися принципом – готуй сани влітку, а воза взимку. От і намагаються робити все від них залежне, щоб було з чим вийти в поле.
За словами керівника підприємства А. В. Окаєвича, вони готові надати послуги по ремонту як зернозбиральних комбайнів, так і іншої сільськогосподарської техніки. Необхідні вузли і механізми для цього є. Як і раніше, ремонтуються коробки зміни передач тракторів Т-150, К-700, каретки гусеничних тракторів, є у наявності пускові двигуни. Якщо хтось із працюючих і залишив колектив, то робітники і спеціалісти з десятирічним і більше досвідом роботи залишилися на своїх робочих місцях і продовжують бути його основою.
– Це наше головне багатство, – стверджує Анатолій Васильович, який провів з нами невелику екскурсію по майстернях, де працювали люди.
Якісно тут виконують для сільськогосподарських підприємств і токарні роботи.
Послугами ремонтників успішно користуються ЗАТ «Зернопродукт МХП», маньківське, джулинське, чернятське, м’якохідське, частково шляхівське, яланецьке та інші господарства. Хотілося б, звичайно, щоб замовників послуг побільшало, адже з'явилася б можливість своєчасно поповнити відповідні запаси запасних частин, вузлів і агрегатів. Певні їх запаси на складах створено, але спробуй наперед визначитися, що в кого і коли вийде з ладу.
Перед виходом у поле замовників, звичайно, додасться, але значно краще було б, якби з'явилися вони заздалегідь. От і дбають про це. Головний інженер Д.І. Бойко зазначив, що директор А.В. Окаєвич особисто побував у замовників на Одещині. А щоб нікому не видалася підозрілою така географія надання послуг, то слід відзначити, що надаються вони хліборобам, крім нашої та Одеської, ще й Миколаївської, Кіровоградської, Черкаської областей. До речі, в області подібних нашому «Агромашу» залишилося тільки три діючих підприємства.
Гарні відгуки, наприклад, особливо з невеликих господарств, про начіпну дискову борону Бершада-1, яку тут виготовляють. А ще ж виготовляються Бершада-2 і Бершада-3, які за відгуками теж кращі, доступніші і дешевші від промислових аналогів. Та ще й легше, а це означає, що і дешевше, піддаються ремонту. Розрахунки за послуги з підприємством, як і за придбану техніку, можуть здійснюватися за домовленістю сторін.
Щоб домогтися здешевлення послуг, які надають, ремонтники ВАТ «Бершадське РП «Агромаш» прагнуть закупляти запасні частини без посередників, для чого ними давно налагоджено партнерські зв'язки із заводами-виробниками.
Завжди напоготові тут надати допомогу сільгоспформуванням і в обслуговуванні обладнання та механізмів тваринницьких ферм. Такими послугами, зокрема, у нашому районі успішно користуються господарства Джулинки, Чернятки, М’якоходу, Шляхової, Яланця, Маньківки, частково Баланівки, тваринники Одещини.
Так що ринок, територія якого межує з територією, на якій розташовані ремонтні майстерні, немає нічого спільного з даним підприємством, і ніхто нікому не заважає. В РП «Агромаш» діючими залишаються всі відділи і навіть столярний цех, надаються послуги автотранспортом – для цього є навіть зерновози. Хоч тут і визнають, що працювати стає дедалі важче, ніяких перепрофілювань поки що не передбачається.
Найбільше сподівається колектив на позитивні переміни у сільськогосподарському виробництві, зокрема у ставленні держави до села. Адже РП «Агромаш» – це своєрідна ланка великого ланцюга у процесі сільськогосподарського виробництва. Тому і розраховують ремонтники на справді партнерські відносини з селянами, доводячи свою надійність конкретними результатами у праці.
Павло КУШПЕЛА.