М’ЯКОХІД – БЕЗ СМІТТЯ
У ході спілкування з секретарем і землевпорядником М’якохідської сільської ради обговорювалися шляхи наповнення місцевого бюджету. Володимир Ольшевський відзначив: це питання знаходиться на особистому контролі голови райдержадміністрації, оскільки забезпечує життєдіяльність громади. Особлива увага зосереджувалась на стан роботи щодо повернення нанесених збитків за користування землею під сільськогосподарськими дворами, як за, так і у межах населеного пункту.
Говорили про призовну кампанію, якість її проведення, роз’яснювальну роботу, способи оповіщення юнаків.
Депутат районної ради Валерій Дунаєвський висловив свої пропозиції щодо регламенту роботи сільських рад, підготовки пленарних засідань, впровадження районної програми «Інформаційна Бершадщина».
Під час візиту детально обговорювалися шляхи реалізації екологічного проекту «Територіальна громада села М’якохід – без сміття», який виграла М’якохідська територіальна громада в обласному конкурсі проектів екологічного спрямування.
Проект передбачає залучення коштів обласного бюджету у сумі 40 тис. грн. та місцевого – 50,707 тис. грн. Уже закуплено 75 сміттєвих баків для роздільного сортування сміття, які будуть встановлені у громаді на 25-ти платформах.
Представниками влади акцентувалась увага на налагодженні співпраці з підприємством, яке буде забирати сміття із площадок, створення необхідних умов для якісної роботи. Також пропонувалось вишукати можливість щодо створення заготівельного пункту.
Михайло Бурлака та Володимир Ольшевський відвідали М’якохідську ЗОШ І-ІІ ступенів, оглянули як проходить ремонт класу інформатики та шкільної котельні. Цікавилися готовністю обладнання до опалювального сезону.
КРАСНОСІЛКА МАТИМЕ ОНОВЛЕНИЙ ПАРК...
Залучення коштів на облаштування парку стало можливим завдяки участі територіальної громади в обласному конкурсі проектів екологічного спрямування.
«Збережемо парк для майбутніх поколінь» – назва проекту, який передбачає реконструкцію сільського парку із залученням коштів обласного бюджету у сумі 200 тис. грн. і 375,148 тис. грн. – із місцевого.
Роботи по його облаштуванню тривають. Уже встановлено бордюри, висаджено зелені насадження. За словами сільського голови Івана Пустовіта, планується встановлення дитячого та спортивного майданчиків, освітлення, лавок, облаштування пам’ятних знаків і могил відомих односельчан, які знаходяться на території парку. Продовжуватиметься висадка зелених насаджень: блакитних ялин, туї колоновидної, ялівця козацького, барбарису, самшиту тощо.
Директор Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Віра Рябокінь запевнила: учні доглядатимуть молоді насадження. У парку також будуть встановлені баки для сортування сміття та проводитиметься відповідна робота зі школярами, молоддю і жителями села.
Зі свого боку, представники влади акцентували увагу на налагодженні співпраці з підприємством, яке буде забирати сміття, та створення заготівельного пункту. Запевнили, що і надалі підтримуватимуть раду у написанні та реалізації подібних проектів.
…А ДЖУЛИНСЬКА ОТГ– ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНПОСЛУГ
Реконструкція приміщення під ЦНАП здійснюється за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у сумі 270 тис. грн.
та місцевого бюджету – 183,6 тис. грн.
У ході спілкування голова Джулинської ОТГ Петро Швець і начальник відділу освіти, культури і спорту ОТГ Руслана Руденко озвучили районному керівництву проблеми, з якими зіткнулася Джулинська громада, та шляхи їх вирішення.
Відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.