Fridge magnet wooden gears

Не втрачати надію на краще

  • Подобається5Не подобається
  • 30 Квітня 2009 р

На знімку: в залі під час загальних зборів громадян. Фото автора

В Михайлівському сільському будинку культури на стіні завдовжки метрів вісім у свій час оформили стенд «Вони загинули за Батьківщину». На ньому – фотографії односельчан, які полягли в боях в роки Великої Вітчизняної війни.
За традицією, воїнів-визволителів, що не дожили до світлого Дня Перемоги, а також односельців, які торік відійшли у вічність, учасники загальних зборів громадян Михайлівки і Романівки минулого тижня вшанували хвилиною мовчання. Від імені зібрання квіти до пам’ятників загиблим поклали учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни бершадець Ф.А. Галій, голова сільської ради ветеранів війни та праці В.Ю. Німчук та учні Михайлівської школи. І лише після цього розпочалося обговорення питань порядку денного.

Михайлівка та Романівка віддалені від райцентру і молодь у пошуках роботи виїжджає із сіл, однак торік тут народилося восьмеро малят, одружилися чотири пари

Відомо: основне джерело фінансування заходів соціально-економічного та культурного розвитку громади – бюджет. І хоч за минулий рік його в цілому виконано на 104,7%, звітуючи перед односельцями, навів дані Михайлівський сільський голова В.Ф. Деркач, коштів ледве вистачає на найнеобхідніше.
Вдалося забезпечити функціонування у звичному режимі всіх установ, що на балансі сільради. Увага приділялась і соціальному захисту населення, особливо пільговим категоріям, на лікування та у зв’язку з важким матеріальним становищем із сільського бюджету надавалась допомога.
Про це, зокрема, говорив на зібранні і депутат сільської ради, головний лікар Михайлівської дільничної лікарні І.Г.
Пікула. Іван Григорович детально проаналізував не лише діяльність сільських медиків, а й демографічну ситуацію в територіальній громаді. На жаль, смертність випереджає народжуваність в 3-4 рази, дві третини школярів мають проблеми зі здоров’ям.
Директор Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Г.А. Шикер пригадала 1971 рік, коли вона почала тут вчителювати. Тоді в школі навчалось 460 дітей, нині ж – 83 учні. Попри все в освітянському закладі чимало здобутків і напрацювань. Так, дев’ятикласник Олександр Головня став переможцем районної олімпіади з німецької мови, учні беруть активну участь в різноманітних конкурсах, в тому числі і міжнародних. З екологічного напрямку роботи Михайлівська школа – одна з кращих не лише в районі, а й в області.
Вже два десятиліття тут діє кімната-музей композитораземляка, співця Подільського краю, визначного самодіяльного митця України Р.А. Скалецького. Освітяни прагнуть, щоб школі присвоїли ім’я славетного земляка.
Ганна Авксентіївна запропонувала винайти кошти для проведення в селі вуличного освітлення з фотореле. Таке вже є на території школи, це зручно й економічно. Але хіба в Михайлівці і Романівці вуличне освітлення – єдина проблема? Потребують облаштування самі сільські дороги, яких лише в Михайлівці більше десяти кілометрів без твердого покриття. Торік на їх грейдерування витрачено більше чотирьох тисяч гривень.
Гостро стоїть питання і покращення санітарного стану та благоустрою сіл. І сільський голова В.Ф. Деркач, і дільничний інспектор міліції В.П. Качан з болем говорили про поширення пияцтва, збільшення кількості крадіжок.
На зібранні, схоже, байдужих не було, тож про проблеми говорили жителі і з місць. Постало питання про розширення кладовища, не до кінця розв’язано проблему з телефонізацією. Потребує поліпшення й побутове обслуговування населення.
Соціальні питання територіальної громади сільській раді значно легше було б вирішувати, якби тут функціонувало велике міцне агроформування. Фермерські господарства, приватне підприємство «Валентина» підкладають своє плече. Зокрема, завдяки А.Т. Головні, В.Я. Гондаруку та В.А. Данильченку діти отримали новорічні подарунки. Спонсори виділяють кошти для проведення свят, придбання призів. Однак на розв’язання проблем, благоустрій тощо коштів явно бракує.
Валерій Федорович у своєму звіті підкреслив таку деталь: хоч Михайлівка та Романівка віддалені від райцентру і молодь у пошуках роботи виїжджає із сіл, однак торік тут народилося восьмеро малят, одружилися чотири пари.
Це свідчить про те, що в селі, де понад 40% пенсіонерів, проживають і молоді сім’ї, народжуються діти, а значить, є надія на краще майбутнє.
Оптимізму землякам додав і голова районної ради М.Г. Бурлака, який виступив на зібранні. Складна демографічна ситуація спостерігається майже по всій Україні.
Завдання влади, в тому числі і місцевої, підкреслив Михайло Григорович, – покращувати рівень життя людей, робити все для того, аби вони не втрачали надію на краще.
Для цього потрібно більш активно працювати депутатам, виконавчому комітету. Для залучення додаткових коштів необхідно брати участь у конкурсах проектів і програм розвитку територіальних громад.
Районна влада активно переймається проблемами місцевого рівня і для їх розв’язання звертається в найвищі інстанції. Прикладом можуть слугувати клопотання про повернення повноважень сільським радам стосовно вчинення певних нотаріальних дій, а також турбота про облікування в районному центрі зайнятості сільських безробітних, стосовно проведення технічної діагностики автотранспорту тощо. Зазначу: і голова районної ради М.Г. Бурлака, і Бершадський міський голова М.І. Кольченко, який ще недавно плідно працював тут керівником місцевого сільгосптовариства, активно спілкувалися з земляками до і після зборів, вирішували питання в індивідуальному порядку.
Гарного настрою учасникам зібрання додав змістовний святковий концерт хору міської організації ветеранів війни та праці, самодіяльних артистів дитячої музичної школи, присвячений 65-ій річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.
с. Михайлівка.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>"Золотий Олімп" обдарованої молоді</b><br />Педагоги Бершадщини вміло плекають юні інтелектуальні таланти. Яскраве підтвердження цьому – успіхи бершадських...
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Савченко Федір Омелянович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не втрачати надію на краще - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення