Агротехніці, технологіям тут приділяється чимало уваги, але чи можливо було б їх дотримуватися, не приділяючи належної уваги підготовці відповідного арсеналу машин та механізмів, кадрів. Наприклад, хоч березень дощовий, прохолодний, а в механізованому загоні, який очолює О.А.
Лукащук, повним ходом велися роботи, щоб і в цьому році не менш урожайним було поле. У господарстві сформовано оптимальну структуру машинно-тракторного парку, заздалегідь підібрані кадри для роботи. Техніка зберігається у добротних ангарах, що гарантує не тільки її збереженість, а й відповідні умови роботи тим, хто готує її до весни. Тут же, в ангарі, трактор "Джон-Дір", до якого є всі необхідні знаряддя і який у розпалі робіт запросто спроможний буде замінити щонайменше три трактори МТЗ.
На перший погляд ніби й дрібниця – у багатьох тепер також є імпортна техніка, насправді ж це означає, що тут заздалегідь подбали і про продуктивність праці на полях, і про те, щоб з виконанням агроприйомів, технологічних операцій вкладатися в кращі агротехнічні строки. А там, де це вдається, прибавка урожаю гарантована.
Здавалося б, усі в пору існування колгоспів працювали в одних умовах, але створити відповідну базу, яка тепер неабияк сприяє виживанню, спромоглися не в кожному селі. Не даремно механізатори тепер добрими словами згадують і попереднього керівника господарства, і нинішнього, які все зробили для того, щоб і механізований загін був огороджений, і щоб мати площадки з твердим покриттям, під'їзди до тракторної бригади і майстерні, і щоб більшість тракторів, комбайнів, причіпних знарядь зберігалися, як кажуть, під дахом.
Зі слів механізаторів, їм вже видано спецодяг. На місці проведення ремонтних робіт інженером з охорони праці В.В. Андреєвим обладнано відповідний куточок з охорони праці. На робочих місцях механізаторів прибрано, трактори обладнані електростартерним запуском.
Якщо перед виходом у поле механізаторів чи не найбільше цікавить заробітна плата тощо, то у Флорино у багатьох була деяка тривога з приводу підозр на неякісне пальне, через що передчасно може виходити з ладу паливна апаратура тракторів.
Багатьох цікавило, як тепер правильно переїжджати широкозахватними грунтообробними знаряддями, і навіть комбайнами, з поля на поле, щоб не бути оштрафованими згідно з поправками, внесеними останнім часом до правил вуличного руху. І відрадно, що на більшість запитань всі при бажанні мали нагоду почути роз'яснення начальника інспекції Держтехнагляду у Бершадському районі В.Г. Чорнобая, головного інженера управління агропромислового розвитку РДА А.М. Хрипливого та інженера з охорони праці цього управління Г.Д. Череушенка, які завітали у господарство з метою проведення технічного огляду машинно-тракторного парку.
Один із механізаторів навіть поцікавився, як можна домогтися підвищення продуктивності праці у весняну пору, коли трактор новий, а причіпне знаряддя застарілого зразка.
Щодо покращання технічного стану машин, який тут і без того міняється на краще з року в рік, то тепер, безумовно, вплинули на цей показник ще й передбачені чималі штрафні санкції на відповідальних за це осіб.
Якщо детальніше, то і у Флорино є ще до чого докласти рук механізаторам.
Однак в цілому до весняних польових робіт тут підготувалися непогано і організовано.
А це запорука того, що і в цьому році флоринська нива буде врожайною.
Павло КУШПЕЛА.