Серед підлітків побутує думка, що існують, так звані, легкі наркотики, від яких не може бути шкідливого впливу.
Як лікар запевняю усіх – це не так. Легких наркотиків не існує, вони лише старт для переходу на більш складні та особливо шкідливі. Психічна залежність від куріння марихуани розвивається швидко і позбутися її так само важко, як фізичної залежності від алкоголю. Дитина має знати, що часом одного уколу героїну достатньо для формування довічної та стійкої наркоманії.
Найкраще, коли дитина дізнається про наркотики, цигарки, алкоголь і їх шкідливу дію саме від батьків. Хоча на підлітків більше враження може справити серйозна розмова з близьким за віком родичем (братом, сестрою). У час комп’ютерних технологій усі підлітки полюбляють спілкуватися на різних сайтах, покажіть вашій дитині вебсайти антинаркотичної спрямованості, нехай вона почитає реальні історії життя наркоманів, подивиться фотографії можливих наслідків.
Найголовніше – спілкуйтесь зі своєю дитиною якнайбільше і ставтесь до її проблем серйозно. Навіть якщо з вашої точки зору підліткові життєві драми вам здаються смішними, допоможіть своїй дитині з усією серйозністю. Ніколи не робіть для чужої дитини того, чого б за жодних обставин не зробили для своєї. Підлітковий вік надзвичайно важливий і дуже вразливий період життя. Саме в цей час ваша дитина не має почуватися покинутою, самотньою, приниженою. Часто діти вживають наркотики чи алкоголь на знак протесту проти батьківського гніву, неуваги чи надмірної уваги.
Вік перших спроб наркоспоживання коливається в межах 13-15 років, і більшість підлітків зупиняється на цьому, та, на жаль, не всі. Алкоголь і тютюн уперше в житті вживаються у віці 11-13 років. Стурбованість лікарів сьогодні викликає і тютюнопаління серед молоді, особливо учнівської, є дані, що 22% школярів в Києві палять систематично, хвилює і поширеність цієї звички серед дівчат.
Зупинити цю негативну тенденцію можна лише спільними діями батьків, медиків, учителів, громадськості.
У Бершадській ЦРЛ функціонує кабінет лікаря нарколога. Раптом сталася біда, чи вас щось занепокоїло, зверніться до лікаря за медичною та психологічною допомогою. Тут вас зрозуміють, допоможуть, порадять.
Олександр ЯЦЮК, лікар-нарколог Бершадської ЦРЛ.