Про це і йшла мова минулого тижня на нараді в районній раді, в якій взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш, начальник міжрайонної податкової інспекції В.П. Когут, начальник фінансового управління РДА Л.О. Лебедєва, голова районної організації ветеранів війни та праці В.М. Крамар, головний лікар ЦРЛ В.А. Залецький та його заступник В.П.
Довгань, міський голова М.І. Кольченко, окремі сільські голови, головні лікарі дільничних лікарень та власники аптек. Вів нараду та підбив її підсумки голова районної ради М.Г. Бурлака. Учасники зібрання розглянули три питання. Про реформування та подальший розвиток первинної медикосанітарної допомоги, оптимізацію мережі та ліжкового фонду закладів охорони здоров’я інформував головний лікар ЦРЛ В.А. Залецький, який, власне, й ініціював цю зустріч. Річ у тому, що постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого нинішнього року „Деякі питання удосконалення системи охорони здоров’я” започатковано реформування системи охорони здоров’я. Цим документом визначено принципи та кроки спільної діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо реалізації ключових напрямків реформи. А з метою опрацювання та визначення найбільш оптимальної моделі реформування системи охорони здоров’я проводяться відповідні пілотні проекти у Вінницькій та Дніпропетровській областях.
На Бершадщині, констатував В.А. Залецький, функціонують сім дільничних лікарень, які на сьогодні, в силу різних обставин, не можуть належно виконувати свої функції, тому реформування не уникнути, це – об’єктивна реальність, визначальна для подальшого розвитку галузі.
Мова йшла, насамперед, про подальшу долю дільничних лікарень, яких в нашому районі найбільша кількість.
Потрібно визначатися – які з них реорганізувати в амбулаторії загальної практики сімейної медицини, які в центри первинної медико-санітарної допомоги тощо. Це болюче питання було сприйнято неоднозначно. Заступник головного лікаря ЦРЛ В.П. Дов - гань наголосила – мова йде про реорганізацію, а не про закриття закладів. До розмови долучилися перший заступник голови РДА В.М. Оркуш, міський голова М.І. Кольченко, сільські голови
Баланівки – А.С. Балан,
Джулинки – П.В. Швець,
Тернівки – М.Г.
Кузик, голова районної організації ветеранів війни та праці В.М. Крамар та інші. У підсумку було прийнято рішення про створення робочої групи із залученням відповідних керівників та спеціалістів для глибокого вивчення цього питання та внесення обґрунтованих пропозицій стосовно кожної дільничної лікарні.
На нараді було обговорено також питання про передачу сільськими головами видатків на утримання закладів охорони здоров’я на районний рівень у вигляді міжбюджетного трансферту. Звісно, таке рішення може бути прийнято лише на сесіях сільських рад.
Начальник фінансового управління РДА Л.О. Лебедєва зауважила: за новим бюджетним кодексом передбачається з першого січня наступного року дільничні лікарні, амбулаторії та ФАПи фінансувати з районного бюджету.
Учасники зібрання розглянули й питання про забезпечення доступності для населення якісних лікарських засобів, медичних виробів та медичного обладнання, в обговоренні якого взяли участь і власники аптек. Нагальна проблема – створення в районі мережі комунальних аптек, що значно поліпшило б стан забезпечення населення лікарськими засобами і виробами медичного призначення.
– Нині гостро стоїть питання ефективного використання державних коштів, поліпшення якості надання послуг, в тому числі і медичних, – підбив підсумки голова районної ради М.Г. Бурлака. – Ми розглянули надзвичайно актуальні питання, напрацюємо чітку програму дій і впроваджуватимемо її в життя.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.