Це стосується не лише розробки програми реформ, але і всієї законодавчої роботи. До того ж, саме Центром буде здійснюватися аналіз ходу виконання реформ.
На практиці дані положення означають наступне.
Спочатку влада бере графік реформ. Потім аналізує динаміку їх виконання, з’ясовує, де існують слабкі місця, організовує дискусію про технологію подолання слабких місць. Після цього готуються матеріали Президенту, щоб кожного місяця він міг підводити підсумки і давати свою критику та коментарі, визначаючи плани на наступний місяць.
Крім того, на Координаційний Центр покладається здійснення, у тому числі із залученням провідних вітчизняних та іноземних учених, фахівців, експертної оцінки проектів законів та інших нормативно-правових актів щодо їхньої відповідності положенням програми, а також підготовка пропозицій щодо актуалізації заходів і механізмів здійснення економічних реформ, передбачених програмою реформ. Саме Координаційний Центр вносить їх на розгляд Президентові України, Комітету з економічних реформ.
Адекватним та виваженим є рішення Президента України щодо алгоритму формування керівництва Координаційного Центру.
Президент України вважає, що Центр має об’єднати всі гілки влади. Саме тому очолить його прем’єрміністр Микола Азаров, а співголовою стане Спікер парламенту Володимир Литвин. До складу Координаційного Центру також увійдуть представники Адміністрації Президента, віцепрем’єр-міністр, котрий відповідає за реформи, і представники Верховної Ради.
За словами Ірини Акімової, для реалізації реформ буде встановлено чітке планування їх проведення. Так, в 2010 році планування буде встановлено на кожних два тижні, а з 2011 року планування стане щомісячним і поквартальним. При цьому плани будуть корегуватись в залежності від розвитку ситуації.
Та головне – Координаційний Центр буде винесено за рамки бюрократичного апарату. Президент розуміє, що головним ворогом реформ є бюрократи, і цей небезпечний для здійснення реформ супротив потрібно подолати.
Політична стабільність, що стала реальністю завдяки політичній волі Президента України, повинна знищити бюрократію та безвідповідальність в нашій державі.
Чиновники мають зрозуміти, що реформи – це не просто слова, а реальність.
Віктор Янукович переконаний, що здатний діяти адекватно. Президент України не видумує якісь нові шляхи і методи. Спираючись на позитивний досвід таких країн, як Грузія, Польща, Китай та ін., глава Української держави послідовно, крок за кроком, йде до поставленої мети.
Президент розуміє, що роздутий чиновницький апарат стає реальною перепоною на шляху до змін. Тому скорочення цього апарату є одним з головних завдань української влади.
Створення Координаційного Центру при Комітеті з економічних реформ – ще один крок у рамках системних реформ. За той короткий час, що Віктор Янукович перебуває на посаді Президента України, йому вдалось більше, ніж його попереднику за всі п’ять років президентської каденції.
Сьогодні вже зрозуміло, що процес реформування – це не просто пусті слова, а реальні перетворення. І головною метою таких перетворень є суспільний добробут та процвітання нашої держави.
Василь ОМЕЛЬЧУК.