Fridge magnet wooden gears

Координаційний центр – інструмент протидії бюрократії в Україні

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Липня 2010, 19:26

Нещодавно Президент України ініціював створення Координаційного Центру при Комітеті з економічних реформ. Що це – чергова громіздка структура чи дійсно ефективний апарат, покликаний слідкувати за впровадженням реформ в Україні? Дане питання не є простим. Але якщо все проаналізувати об’єктивно, без політичної заангажованості, то стає зрозумілим, що даний Центр дійсно працюватиме для суспільства і країни. Як повідомила перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова, Координаційний Центр буде опікуватися моніторингом проведення реформ в нашій державі. Крім того, Центр здійснюватиме консультативну допомогу при виробленні механізму проведення реформ.
Це стосується не лише розробки програми реформ, але і всієї законодавчої роботи. До того ж, саме Центром буде здійснюватися аналіз ходу виконання реформ.
На практиці дані положення означають наступне.
Спочатку влада бере графік реформ. Потім аналізує динаміку їх виконання, з’ясовує, де існують слабкі місця, організовує дискусію про технологію подолання слабких місць. Після цього готуються матеріали Президенту, щоб кожного місяця він міг підводити підсумки і давати свою критику та коментарі, визначаючи плани на наступний місяць.
Крім того, на Координаційний Центр покладається здійснення, у тому числі із залученням провідних вітчизняних та іноземних учених, фахівців, експертної оцінки проектів законів та інших нормативно-правових актів щодо їхньої відповідності положенням програми, а також підготовка пропозицій щодо актуалізації заходів і механізмів здійснення економічних реформ, передбачених програмою реформ. Саме Координаційний Центр вносить їх на розгляд Президентові України, Комітету з економічних реформ.
Адекватним та виваженим є рішення Президента України щодо алгоритму формування керівництва Координаційного Центру.
Президент України вважає, що Центр має об’єднати всі гілки влади. Саме тому очолить його прем’єрміністр Микола Азаров, а співголовою стане Спікер парламенту Володимир Литвин. До складу Координаційного Центру також увійдуть представники Адміністрації Президента, віцепрем’єр-міністр, котрий відповідає за реформи, і представники Верховної Ради.
За словами Ірини Акімової, для реалізації реформ буде встановлено чітке планування їх проведення. Так, в 2010 році планування буде встановлено на кожних два тижні, а з 2011 року планування стане щомісячним і поквартальним. При цьому плани будуть корегуватись в залежності від розвитку ситуації.
Та головне – Координаційний Центр буде винесено за рамки бюрократичного апарату. Президент розуміє, що головним ворогом реформ є бюрократи, і цей небезпечний для здійснення реформ супротив потрібно подолати.
Політична стабільність, що стала реальністю завдяки політичній волі Президента України, повинна знищити бюрократію та безвідповідальність в нашій державі.
Чиновники мають зрозуміти, що реформи – це не просто слова, а реальність.
Віктор Янукович переконаний, що здатний діяти адекватно. Президент України не видумує якісь нові шляхи і методи. Спираючись на позитивний досвід таких країн, як Грузія, Польща, Китай та ін., глава Української держави послідовно, крок за кроком, йде до поставленої мети.
Президент розуміє, що роздутий чиновницький апарат стає реальною перепоною на шляху до змін. Тому скорочення цього апарату є одним з головних завдань української влади.
Створення Координаційного Центру при Комітеті з економічних реформ – ще один крок у рамках системних реформ. За той короткий час, що Віктор Янукович перебуває на посаді Президента України, йому вдалось більше, ніж його попереднику за всі п’ять років президентської каденції.
Сьогодні вже зрозуміло, що процес реформування – це не просто пусті слова, а реальні перетворення. І головною метою таких перетворень є суспільний добробут та процвітання нашої держави.
Василь ОМЕЛЬЧУК.

Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
15 фото   
<b>КРАСНОСІЛКА</b><br />Село виникло в Х/ІІ столітті на мальовничому місці. Відтак його назвали &quot;Красне село&quot;,...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
27 фото   
<b>П'ЯТКІВКА</b><br />Вважалося, що село відоме ще з Х/ІІІ століття, а походження назви докінця не вияснене. Однак вважають, що походить...
5 фото   
<b>Влада для людей, а не люди для влади</b><br />Голова обласної державної адміністрації Микола ДЖИГА позавчора побував у нашому районі. Хоч програма перебування була...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Криворучко Володимир Денисович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 05.05.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Координаційний центр – інструмент протидії бюрократії в Україні - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення