Я.О. Черватюк, голова координаційної ради голів профспілкових комітетів району: – Запропонований проект Конституції України в цілому відповідає вимогам сьогодення і заслуговує на впровадження в життя. Те, що кількість депутатів необхідно зменшити – в мене не викликає сумніву. Більше того, їх слід обирати за мажоритарною системою, ніяких списків не повинно бути.
Двопалатний парламент, мабуть, ще не на часі.
Згідно з Конституцією, народ – джерело влади, але це джерело замулене. У нас чимало науковців, прославлених людей, але до них не прислуховуються. Враження таке, що людей взагалі не чують. І ще. Потрібно проводити аналіз виконання прийнятих рішень, повинна бути відповідальність, причому, на всіх рівнях.
Максим, 28 років: – Конституції України, як і інших законів, потрібно, насамперед, дотримуватися і виконувати їх вимоги. Без сумніву, Основний Закон повинен бути дієвим механізмом демократії, державного будівництва, ефективної і зрозумілої влади. Не поділяю думку про те, щоб ради формували виконавчі органи.
Влада мусить бути сильною по вертикалі. Стосовно двопалатної структури парламенту. Ідея хороша, але наше суспільство ще не дозріло до такого ступеню демократії, і на даному етапі, на мою думку, це лише ускладнить механізм прийняття законів.
В.Д. Островерх, заступник директора Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3: – Проект змін до Конституції потребує доопрацювання.
Вважаю, що нашій країні необов’язково мати двопалатний парламент, бо це зайві витрати. А от кількість депутатів потрібно зменшити, адже це велике навантаження на бюджет та й ефективність їх діяльності невелика. Дуже важливо чітко розмежувати функції та повноваження усіх гілок влади.
І робити це необхідно найближчим часом.