Fridge magnet wooden gears

"Незрівнянний світ краси"

  • Подобається1Не подобається
  • 17 Січня 2015, 09:00

На знімку (зліва направо): Анатолій Фартушняк та Назарій Яремчук в лісі поблизу Баланівки.

Започатковані зустрічі з Назарієм у той час, коли я вже мав залишати Прикарпаття, а конкретніше – закінчував навчання у Вижницькому училищі прикладного мистецтва. Пригадую один із вечорів. Левко Дутківський на сцені районного будинку культури проводив зведену репетицію з оркестром та жіночим вокальним ансамблем.

Керівник сидів за піаніно, а навпроти нього стояли учасники «Смерічки» і співали щойно вивчену нову пісню Василя Михайлюка, автора всесвітньовідомої «Черемшини».

Ітут з’явився Василь Зінкевич з незнайомим юнаком. Як з’ясувалося, ним був Назарій Яремчук, який за направленням райвійськкомату навчався на курсах водіїв. Василь попросив Левка, щоб послухав голос Назарія. Співав він у той час у хорі рідного села Рівня, що під Вижницею. Голос приворожив керівника ансамблю, хоч, звичайно, юнакові бракувало досвіду вокального співу. Невдовзі «Смерічка» стала для Яремчука рідною домівкою…

У нього був неповторний голос. Отож у Левка визріла думка написати спеціально для Назарія пісню.

– Анатолію, є цікава і водночас нелегка робота, – мовив якось Дутківський при зустрічі. – Йдемо до піаніно, спробуємо щось створити. Якщо пісня вдасться, вже й з виконавцем визначимося.

Він почав награвати варіанти нових музичних мелодій. Час від часу перепитував: а якщо зупинитися ось на цьому? Я висловлював власну думку, хоч у нотах не розумівся. Все ж відчував душею, який музичний хід спрацює краще. Усе-таки пощастило відшукати мелодію, що відтворювала велич і красу вічно молодих Карпат. Мною були покладені на музику слова. Невдовзі запропонували новинку Назарію. Пісня «Незрівнянний світ краси» була досить складною для солістапочатківця. Та щоденна робота над постановкою голосу, любов до прекрасного зробили свою справу. Чернівецька студія телебачення записала нову пісню. Назарій, почувши свою першу фонограму, був дуже щасливим. А вступивши на навчання до Чернівецького університету, не залишив «Смерічку». Вечорами приїжджав поїздом у Вижницю на репетиції. І коли бачив у вікнах будинку культури світло, радів, що приїхав недаремно.

«Незрівняний світ краси» за короткий період стала у карпатському регіоні популярною. Особливо після того, як на телеекранах з’явився музичний фільм «Червона рута», де Назарій виконує її. Услід за піснею Володимира Івасюка «Червона рута», яка стала переможцем всесоюзного телефестивалю «Песня-71», «Смерічку» запросили в Москву на телефестиваль «Песня72» з піснею «Незрівнянний світ краси». Однак Левко Дутківський із власних міркувань наполіг, щоб там звучав твір Володимира Івасюка «Водограй». І знову була перемога в межах Союзу. Після виступу «Смерічки» Івасюк прийшов до Дутківського із сувенірним фортепіано і сказав: «Ця нагорода повинна належати тобі».

Назарій виконував кілька пісень на мої слова, а «Незрівняний світ краси» була найріднішою для душі. Про це свідчить хоча б такий факт.

На фірмі грамзапису «Мелодія» ним було видано сольний альбом, куди увійшли дев’ять творів. І дістала платівка назву саме від цієї пісні.

Зустрічалися ми не так часто. Усе продиктовано обставинами. Назарій більшість часу проводив у гастрольних поїздках. Отож кожна зустріч була для нас світлим днем, незабутніми хвилинами. Назарій завжди був доброзичливим, усміхненим, його очі випромінювали загадкове тепло. Таким я бачив співака під час гастролей у Вінниці, відвідин ним гуртожитку в Одесі, де мені довелося проживати у період навчання, перебування в моєму рідному селі Баланівці на Бершадщині.

Скажімо, в гуртожиток він завітав майже з усіма учасниками «Смерічки».

Хлопці жартували, співали, вгощалися весняною редискою і цибулею, пили сухе вино. Потім удвох з Назарієм ми гуляли одеськими вулицями, побували в оперному театрі. Він розповідав про гастролі в тодішніх союзних республіках, творчі задуми. Я ж читав свої вірші, серед яких був і ось цей:

Весна, весна. Розгублено адреси, І я стою в Аркадії один.
Сьогодні від’їжджаю із Одеси, Яку, за що не знаю, полюбив.
Будуть вдивлятись вікна до знемоги На голу пристань, на чиїсь сліди…
Якщо захочеш вгамувать тривогу, По моїй стежці до кохання йди.
Твоє тепло на відстані відчую, Примчусь світанком з крутизни доріг.
Дівочі болі щирість залікує.
Весняний цвіт торкнеться твоїх ніг…
Весна, весна. Розгублено адреси, І я стою в Аркадії один.
Сьогодні від’їжджаю із Одеси, Яку за тебе, знаю, полюбив.

– Чи не закохався ти, друже, в одеситку? – почулося хитромудре в мою адресу.

У відповідь лише знизив плечима, мовляв, це ж вірш…

Назарій не був схожим ні на кого іншого, мав, так би мовити, своє обличчя. Недарма його ім’я означає – присвячений Богові і, безперечно, людям. Співак ніколи не хизувався ні собою, ані творчістю. Мабуть, ось це невміння, в доброму розумінні цього слова, сприяло появі багатьох прихильників його таланту, друзів. Назарій завжди тягнувся до людей, які не були наділені високими чинами і посадами, був відданий рідній Буковині навіть тоді, коли його слова лунали на весь світ.

Не спокусився на столичні хороми, бажав жити там, де виколихала мати.

І тепер, коли слухаю по радіо чи дивлюся по телевізору виступ Назарія Яремчука, забуваю, що його душа злетіла у потойбічну вічність. Бачу, як він підходить до мене з усмішкою на вустах, тепло обіймає і щиро мовить: – Анатолію, привіт! Гей, гей, будьмо!..

Анатолій ФАРТУШНЯК, поет-пісняр, ветеран журналістики. с. Ободівка Тростянецького району.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
8 фото   
<b>Всеукраїнський фольк-рок фестиваль «Млиноманія-2011»</b><br />В долині річки Південний Буг біля сіл Печера та Сокілець щоліта проходить фольк-рок фестиваль «Млиноманія». З кожним...
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Скарапущенко Микола Андрійович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Незрівнянний світ краси" - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення