Fridge magnet wooden gears

Кого штрафувати за торгівлю у невстановлених місцях?

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Червня 2016, 09:00

У районній газеті «Бершадський край» (№20, 27.05 і №23, 10.06. 2016 р.) було вміщено попередження головного державного інспектора ветеринарної медицини Світлани Манченко про заборону торгівлі молочною продукцією, м’ясом і виробами з нього (кров’яними ковбасами та копченостями) поза межами м’ясного і молочного корпусів ринку, на вулицях, тротуарах. І що порушники будуть піддані заходам адміністративного впливу, а їхня продукція утилізована.

На перший погляд, усе правильно, погодився, завітавши у редакцію районної газети, Віктор Іванович Поліщук, який живе у Бершаді і теж користується послугами ринку як покупець і продавець. Здоров’я покупців продуктів харчування та їхніх сімей повинно бути понад усе. Водночас несподівано він заявив і про інше. Що отим попередженням головний державний інспектор ветеринарної медицини захищає не стільки населення, як сама себе. Щоб на випадок чого був доказ, що ветеринарна служба працювала і намагалася змінити ситуацію. Складається враження, що, опублікувавши це попередження, вона ніби знімає з себе відповідальність.

Але ж якщо глянути на проблему глибше, то чому у Бершаді спеціально побудовані м’ясний і молочний корпуси, особливо молочний, не використовуються за призначенням? У молочному, наприклад, можна купити що тільки завгодно. І оселедці, і банани та іншу продукцію, яку завезли хтозна звідки. А поряд продається молочко, сметана, сир, у тому числі і дітям. Не без чиєїсь доброї згоди і волі обладнують у ньому не для того, для чого він призначений, ще й торгівельні кабінки.

Так, про умови торгівлі дбати треба. Але чи не попахує тут більше тим, що, у першу чергу, ми дбаємо про матеріальну вигоду (від здачі таких кабінок під торгівлю іншими товарами), а про здоров’я людей – лише в другу чергу. Кожному ж зрозуміло, що жіночкаммолочницям торгівельні місця у таких кабінках у молочному павільйоні аж ніяк не по кишені.

Щоб ці торгівельні місця для молокопродуктів були дешевими, на думку В.Поліщука, кабінки, навпаки, потрібно демонтувати. А за торгівлю м’ясними і молочними виробами у невстановлених місцях годилося б, у першу чергу, штрафувати не продавців, а адміністрацію ринку, тих же державних інспекторів ветеринарної медицини, які роками не можуть належним чином організувати торгівлю ними. Досить знущатися над людьми, яким і без того дуже нелегко дається оте молоко і м’ясо. Щоб санітарні вимоги на ринку не порушувалися, насамперед, більше уваги годилося б приділити організації торгівлі на ньому, щоб торговельні місця у молочному павільйоні були доступними і приваблювали всіх. Робиться ж у цьому плані дуже мало, якщо взагалі щось робиться.

Навіть із бродячими котами і собаками не можемо дати раду, про яку вже санітарію можна тут вести мову? Якщо продукти харчування роками продаються із землі, постає питання, чим взагалі усі ці роки займалася та ж ветеринарна інспекція чи адміністрація продовольчого ринку, запитує Віктор Іванович.

Можливо, зауважив він, у чомусь і помиляється, але скільки вже можна терпіти торгівлю ними у місцях, де і бруду, і пилу вистачає, де бродячі коти і собаки справляють свої природні потреби. Тим часом чим тільки не торгують у молочному павільйоні!

То хто ж тоді більше винен?

Продавці, яких безперестанку лякають, чи є й інші винуваті? Бабуся, яка винесла на базар якусь пляшку-другу молока? Їй дякувати треба, а ми натомість грізно лякаємо її заходами адміністративного впливу. Хоч прекрасно розуміємо, що вони не зовсім винуваті. Де вже там вести мову, щоб така бабуся могла викупити, обладнати чи орендувати для торгівлі своєю продукцією оту кабінку.

Тож нехай ті, від кого залежить порядок на ринку, не захищають себе подібними попередженнями про порушення правил торгівлі на продовольчому ринку. Потрібно наводити порядок із врахуванням інтересів не тільки покупців, а й продавців.

Записав Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
4 фото   
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Божок Пилип Андрійович (1899) 1899 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Крижопільським РВК. Рядовий. Загинув 12.06.44.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Кого штрафувати за торгівлю у невстановлених місцях? - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення