Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.
– Це ми розширюємося, – ввічливо пояснив продавець Богдан Анатолійович Плахотнюк. – Один такий на ринку в районі Західного автовокзалу в обласному центрі у нас уже є. І перспектива у цій галузі народного господарства дуже велика.
У магазині можна придбати тару під мед, інвентар та обладнання, спецодяг для пасічників.
– Щодо цін, – розповідав господар магазину, – то з ними в Інтернеті їх звіряють. Але так, як закуповується для магазину все оптом, великими партіями, то вони для покупців іноді навіть нижчі, ніж в Інтернеті. До того ж, якщо людина захоче щось замовити з Інтернету, доведеться платити і за доставку. Так що найкращий вихід – завітати у «Медову хату».
Як виявилося, «ми» – це сім’я Плахотнюків із Флорино. А започаткував справу чоловік сестри Богдана Анатолійовича Володимир Пащенко, пасічник у третьому поколінні.
Вдале місце по сусідству з автостанцією є досить зручним для покупців. Якщо хтось придбає щось із реманенту для власної пасіки, його не треба нести по місту, бо магазин поруч із стоянками автобусів. Якщо чогось у магазині і немає, його можна замовити.
Є можливість замовити і спеціальну літературу. Плахотнюки беруть участь у різних виставках і ярмарках, підтримують зв’язки з Інститутом бджільництва у Києві. А це означає: всі, хто контактуватиме із «Медовою хатою», теж будуть жити в ногу з часом.
Якщо хтось не має в чому продати мед, то йому тут нададуть тару за оптовою ціною, нижче ринкової.
«Медова хата» підтримує зв’язки з пасічниками-професіоналами, а також – з люби телями. На ярмарках зі своєю продукцією бувають як у Вінницькій, так і в Одеській областях, у Києві. Тому у цей магазин приїжджають уже з інших районів і областей, бо знають, що такого вибору реманенту і послуг немає більше ніде у найближчій окрузі.
Продавець цього магазину акцентував увагу і на тому, що в Україні взагалі намітилася тенденція повернення до давніх промислів. Хоча культури споживання меду у нас поки що немає, Україна – одна з перших у світі з його виробництва. Саме українці зробили перший вулик і почали качати мед. Після деякої перер - ви бджільництво тепер відроджується. Чимало хто мріє мати хоча б два-три вулики для сім’ї, бо мед – це джерело здоров’я.
А ще важливо, що бджільництво – це практично безвідходне виробництво. Якщо тільки при «Медовій хаті» вдасться згуртувати багато пасічників, можна буде запрошувати науковців, щоб виступили перед ними, як це практикують в інших областях.
Чи варто скидати з рахунків, що пасічники – дуже культурні, виховані люди, і по-іншому у цій галузі й бути не може. Як правило, вони дов - гожителі. Тож чи варто вагатися тим, хто залишився без роботи?
Усім необхідним допоможуть у «Медовій хаті». Проконсультуватися можна зателефонувавши: 067-349-15-99 або 063-172-53-13.
Щодо конкуренції на ринку бджільництва, то тут вважають: чим вона буде більшою, тим краще, бо починають спрацьовувати такі фактори, як якість продукції, її асортимент, ціни на неї, культура обслуговування тощо. А з усім цим у «Медовій хаті», здається, все гаразд. Хто вже у ній побував, мав нагоду переконатися у цьому особисто.
Павло КУШПЕЛА.