Інколи скаржаться на це й деякі батьки, які переконані в тому, що книги дедалі більше витісняються телебаченням та Інтернетом.
– Учні перших-четвертих класів читають охоче, – розповідає бібліотекар відділу з обслуговування читачів-дітей районної бібліотеки Світлана Єгорова. – Їм батьки ще не дозволяють багато сидіти за комп’ютером. Читають в основному твори Всеволода Нестайка, зокрема, «Дивовижні пригоди в лісовій школі», Василя Сухомлинського, Лесі Українки та інших авторів. Дітям до вподоби коротенькі оповідання з малюнками.
Книги, видані 20-30 років тому, їм вже не цікаві. Попитом користуються сучасні, гарно ілюстровані видання. Старші діти читають в основному літературу за навчальною програмою, а також цікавляться фантастикою, пригодами. З власного досвіду можу сказати: якщо дитина любить читати, то на неї комп’ютер практично не впливає.
– До нас діти ходять з різних шкіл, навіть з Бирлівки і Флориного, – долучається до розмови завідуюча цим відділом Тетяна Захарчук. – І не лише за книжками, а й за журналами – бібліотека отримує 43 дитячі періодичні видання. Потяг дітей до книги не зменшується.
У цей час в бібліотеці було кілька маленьких відвідувачів.
Третьокласник Олексій Маршук любить читати книжки різних авторів. Учениця четвертого класу Наталія Бесідовська цікавиться журналами, вивчає енциклопедію – про природу і давні країни.
Веде читацький щоденник – вже стільки прочитала, що трьох зошитів замало.
Комп’ютером теж користується, коли потрібно.
– Важко сказати, чи дуже люблять діти читати, – висловлює свою думку методист районного методичного кабінету відділу освіти райдерж - адміністрації Галина Савчук, – адже стрімко розвиваються комп’ютерні комунікації. Учні початкових класів зацікавлені в читанні, їм подобаються яскраві, ілюстровані видання. А от книги для дітей середнього та старшого шкільного віку несуть більше інформації, і це вже їх менше цікавить. Дехто має бажання прочитати книгу в Інтернеті, знайти коротку інформацію, а не читати повністю весь твір. Саме тому, щоб зацікавити дітей, ми в районі регулярно проводимо конкурс рукописної книжечки. До співпраці запрошуємо батьків, учителів, керівників гуртків, бібліотекарів, які пояснюють, показують, як правильно оформити титульну сторінку, як розміщувати інформацію в книжці. З кожним роком конкурс набирає обертів. Діти бачать свою роботу, кінцевий результат. З свого боку, ми їх також зацікавлюємо, вручаємо книги в подарунок. Це теж певною мірою долучає дітей до читання, до роботи з книгою.
Чимало моїх співрозмовників наголошували: попри все книга ніколи не перестане бути актуальною, адже це кращий друг і співрозмовник, порадник і вчитель. Вона незамінний інструмент, який допомагає опанувати інформацію, накопичену століттями, розвинути фантазію, навчити думати, аналізувати. І любов до читання дітям мають прищепити, насамперед, батьки.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.