Співдружність Устя - Гамельн

  • 0
  • 2 Червня 2013, 21:20

Уже більше 20 років громадянка України, але жителька Німеччини, родом із Усті, Людмила Тодріна популяризує мистецтво України в містах і селах Німеччини. Проживає вона у місті Гамельні, у якому мешкає близько 500 українців із Донецька, Житомира, Білгород-Дністровського, Києва, Одеси, Рівного. Це вона щороку приїжджає з подругою Зігрід Борхерт-Янковськи в Устя на День Перемоги, щоб німкеня могла вручити ветеранам Великої Вітчизняної скромні подарунки в знак того, що їй шкода за цю страшну війну.

Поспілкувавшись із гостями з-за кордону, виявилось, що недавно, у квітні, в Гамельні відбулася фотовиставка «Я така, яка я є», у якій взяли участь представники різних нацменшин, які проживають у цьому місті. Розмах та рівень підготовки цієї виставки настільки сподобались тамтешній владі, що її дозволили розмістити у фойє районної ради на два тижні.

Для представлення України Людмила Григорівна (на знімку в центрі) дала учасницям колоритне сценічне вбрання та розучила з ними кілька народних пісень. За її словами, українці були найкраще підготовленими.

А у червні в Німеччині проводитиметься День культури нацменшин, на які запрошено й українських учасників – митців із Вінницької та Львівської областей, зокрема львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик».

Приємно отримувати новини з-за кордону та дізнаватися, що українці не пасуть задніх, а за будь-якої нагоди показують світу свою етнічну привабливість.

Юлія ШЕВЧЕНКО


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
5 фото   
3 фото   
9 фото   
4 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Федик Дмитро Федорович (1898) 1898 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 25.02.45.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Співдружність Устя - Гамельн - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники