Книзі про район – бути!

  • 0
  • 20 Січня 2012, 09:00

Ще вісім років тому вийшли перші робочі примірники краєзнавчої книги про наш район. Група ентузіастів зібрала й опрацювала відомі на той період дані з історії, природи, економіки, культури та інших сфер життя краю. Представлені й видатні особистості району, Герої Радянського Союзу, Соціалістичної Праці. Подані відомості про кожен населений пункт. Остаточного виходу в світ цього видання, яке стане своєрідною енциклопедією життя району, з нетерпінням чекають на Бершадщині і навіть за її межами. Коли ж книга, нарешті, дійде до читачів? – запитують бібліотечні працівники. На це запитання відповідає один з авторів-упорядників, член Всеукраїнської спілки краєзнавців Федір ШЕВЧУК:

– Власне кажучи, якби свого часу ми знайшли потрібні кошти, то книга могла б вийти і сім-вісім років тому.

Але уже сьогодні ми говорили б про те, що вона морально застаріла. Бо з’явилося дуже багато нових даних. Адже паралельно з відшукуванням коштів на видання автори продовжували збір матеріалів. А їх назбиралося чимало. Знайшли, скажімо, дані про Героїв Праці, про яких у районі практично не було відомо. Це наші земляки – народна вчителька України Галина Глущенко, яка народилася в Кошаринцях, і Митрофан Шморгун, уродженець Голдашівки, чи не єдиний в СРСР працівник пенітенціарної системи, який був удостоєний цього звання.

Про цих людей друкувалися розповіді в «Бершадському краї». Досить потужно працюють краєзнавці, які пишуть і видають книги про наші села.

Зібраними матеріалами, знімками автори книги про Бершадщину ділилися з районним краєзнавчим музеєм. А ще ж тривають безпосередні контакти з десятками наших знаних земляків, які живуть за межами району.

Зрештою, кардинально змінилася ситуація в усіх галузях. Все це знайде відображення в книзі, яка повинна з’явитися друком через кілька місяців. Знайшлися люди, готові профінансувати видання. Не буду поки що говорити про них, але їхня благодійна участь у виданні обов’язково буде відзначена на сторінках книги.

І користуючись нагодою, хотів би звернутися до читачів газети з проханням – якщо у вас є цікаві документи, старі фотознімки, ви можете також долучитися до створення книги. Принесіть ці речі в районний музей (або зверніться безпосередньо до авторів), на місці зроблять з них копії і зразу ж повернуть вам. Адже поміщені в книгу, вони краще збережуться для сучасного і прийдешнього поколінь. Радимо поспішити, бо робота над виданням завершується.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
4 фото   
2 фото   
3 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Чередник Іван Омелянович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 14.07.44. Похов. с. Гросени, Молдова.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Книзі про район – бути! - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники