На розвиток туризму в Бершадському районі впливає кілька чинників. Зокрема, це недостатність методичної та організаційної підтримки підприємництва туристичної галузі та невеликі обсяги інвестицій у розвиток її матеріальної бази. Через нестачу готелів, пансіонатів та будинків відпочинку Бершадщина не відповідає даним стандартам.
У незадовільному стані перебуває сервісна та інформаційна інфраструктура галузі.
Безперечно, стримує розвиток туризму низька якість автомобільних доріг.
Районна програма туризму, насамперед, і має розв’язати ці та інші проблеми сільського туризму. Передбачено створити умови для залучення іноземних і вітчизняних інвестиційних та кредитних коштів для розвитку матеріальнотехнічної бази туристичної галузі шляхом розробки і впровадження механізмів залучення та розподілу позабюджетних коштів. В майбутньому планується розробити і виконати проект інвестиційної програми розбудови інфраструктури туризму.
Велика увага у районній програмі приділена підготовці кваліфікованих кадрів туристичної галузі, проведенню семінарів та конференцій.
На Бершадщині реалізується цілеспрямована політика щодо створення нових туристичних маршрутів, зокрема культурно-пізнавального, мисливського та рибальського, водного, релігійного, спортивно-оздоровчого спрямувань.
Розвиток сільського туризму сприятиме залученню незайнятого населення та зменшенню рівня безробіття у сільській місцевості. У липні 2010 року розпорядженням Уряду № 373-р було затверджено План заходів щодо державної підтримки розвитку сільського туризму.
Відповідно до цього плану будуть розроблені регіональні програми розвитку сільського туризму, які передбачатимуть здійснення будівельних робіт, реконструкції та модернізації об’єктів соціальної інфра - структури у сільській місцевості. Вдосконалено систему дорожніх знаків, що інформуватимуть про туристичні маршрути, інфраструктуру та об’єкти, які було б цікаво відвідати туристам.
Серед подальших завдань галузі слід також відзначити роботу над створенням оптимальних нормативно-правових засад розвитку туристичної та курортно-рекреаційної галузі та її інфраструктури, зокрема, шляхом формування стратегії українських курортів. Необхідні також проведення досліджень туристичного ринку, підготовки і поширення інформації про Бершадщину і її туристичні можливості на зовнішньому та внутрішньому туристичних ринках.
Здійснення у повній мірі цих заходів не тільки допоможе розвитку туристичної галузі, а й сприятиме зміцненню економіки району, а значить, і підвищенню добробуту населення.
Галина ШЕВЧУК, молодший науковий співробітник з питань туризму та краєзнавства Бершадського районного краєзнавчого музею.