На знімку: члени гуртка «Едельвейс» після обласних змагань з туристичного багатоборства серед юних туристів-краєзнавців Вінниччини.
Робота гуртка охоплює пішохідний, спортивний туризм, орієнтування на місцевості. Юні туристи-краєзнавці підвищують рівень фізичного, психічного і духовного здоров’я, вивчають топографію, основи туристичної техніки і ходять в походи по рідному краю.
– Коли гурток розпочинав роботу, у нас не було навіть елементарного спорядження, і нам доводилося його позичати, – розповідає Олександр Леонтійович. – Але вже наступного року сільська рада виділила кошти і ми через обласну станцію пішохідного туризму придбали палатки, страхувальні системи, мотузки різних діаметрів тощо.
Гуртківці розробили маршрут навчально-пізнавальної екологічної стежини «На варті довкілля», що сприяє вихованню у дітей любові до природи, бережливого ставлення до природних багатств. Розроблено й краєзнавчо-туристичний маршрут «Стежками рідного краю», під час подорожі яким можна ознайомитися з мальовничими місцями Баланівки, а також з пам’ятками архітектури минулих століть – сторожовою вежею, млином, церквою, ґуральнею, побачити трьохсотлітній дуб.
Члени гуртка «Едельвейс» готуються до експедиції і досліджуватимуть русло річки Берладинки в межах населеного пункту.
Цікаво, що, окрім туристичної та спортивної роботи, гуртківці займаються й суспільними корисними справами.
Так, вони до 60-річчя визволення України від німецькофашистських загарбників на місці пустиря в селі посадили і доглядають «Алею слави».
Керівник гуртка велику увагу приділяє й нетрадиційним формам виховної роботи.
Його підопічні беруть активну участь у проведенні спортивно-туристських свят, літнього оздоровлення в пришкільному таборі з денним перебуванням та інших масових заходах.
Щороку гуртківці беруть участь в різних змаганнях. Запам’яталася їм перша перемога у конкурсі «Побут» на 42-их обласних змаганнях з туристичного багатоборства. Згодом юні туристи-краєзнавці вибороли перше місце у конкурсі «Вікторина» в рамках 11го відкритого чемпіонату області з техніки пішохідного туризму, який проходив у селі Агрономічному Вінницького району. В різні роки вихованці Олександра Леонтійовича ставали призерами в конкурсах «Фігурна їзда на велосипеді», «Складання рюкзака», «Розпалювання вогнища» тощо.
– Діти охоче займаються в гуртку, – стверджує О.Л. Поворозний. – Вони різні за складом характеру, фізичною підготовкою, але в колективі культивується повага один до одного, взаємодопомога, товариськість, щирість.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ