За даними РАЦС, бажання взяти собі ім'я відомої особи відносно поширене серед тих, хто наважується змінити власне ім'я чи прізвище. Наприклад, у Вінницькій області внаслідок зміни прізвища з'явилися Руссо, Стендаль, Сократ, у Дніпропетровській – Суворов, Наварро, Мілано, у Житомирській – Сергій Радонежський, в Івано-Франківській – Глоба, Поплавський, Орбакайте, ще четверо громадян узяли собі прізвище Шевченко. У Криму громадянин змінив своє прізвище на Дарвін, у Києві – на Мюллер. У Миколаївській області громадянка взяла собі прізвище Мілосська, у Тернопільській – Ротару.
Такі бажання виявляють щороку близько 10-20 тисяч громадян. Однією з найпоширеніших підстав для цього, за даними Мін'юсту, є неблагозвучність власних прізвищ. Зафіксовано випадки зміни прізвищ Невдаха на Вдаха, Безбожний на Божний. Громадяни також позбувалися прізвищ Гнида, Ковбаса, Страшко, Щітка, Мордань, Рило, Кривонога, Заскока, Горб, Кобилко, Сало. Натомість обирали такі прізвища, як Українець, Чорнобривець, Зоря, Рута, Веселка, Квітень, Краля, Архангел.
Проте зміну прізвища Лисиця на Ліссітса, Гоголь на Булгаков можна пояснити лише дивацтвом.
Водночас певна категорія осіб змінює цілком традиційні і благозвучні імена на екзотичні. Наприклад, жителька Одеської області змінила ім'я Світлана на Вішнупрія, у Кіровоградській зафіксовано зміну імені Анна на Анабель-Лія, у Миколаївській – Ганна на Лейла, у Полтавській – Павло на Пабло, у Чернігівській – Ніна на Ніна-Марго, у Дніпропетровській – Валерія на Валерія-Фоккєра, Людмила на Лакі, Вікторія на Дельфіну, Катерина на Фабіанну, у Донецькій – Крістіна на К’яра, Олексій на Аскольда, у Кіровоградській – Михайло на Август.
Змінили імена Ірина на Ельжбету, Галина на Лауру, Наталія на Барбару, Рябов Анатолій на Мустафу Раміля, Федорова Юлія на Фенікс Джуліанну, Карпенко Станіслав на Ріхтера Германа. Крім того, окремі громадяни з абсолютно традиційними українськими прізвищами перейменувалися на Де Лабруа, Гес-де-Кальве, Дюраль, Кемпбелл тощо.