На знімку: пропозиціями щодо боротьби з браконьєрами ділиться один із найактивніших громадських інспекторів Володимир Васильович Загородній із Бершаді.
Це, звичайно, неабияк турбує громадськість, тому давно пора взятися за наведення елементарного порядку у сфері використання водних ресурсів, зокрема, повести боротьбу з браконьєрством.
Відповідні служби, громадські інспектори цим займаються, але з такими його масштабами справитися стає дедалі важче. Тож розширення інституту громадських інспекторів на території району давно вже стало вимогою часу.
Днями з ініціативи райдержадміністрації відбулося зібрання за участю інспекторів рибоохорони, завідуючого юридичним сектором райдержадміністрації, представника правоохоронних органів і найбільш активних громадських інспекторів, на якому обговорювалася ця проблема.
Вів його і підбив підсумки роботи перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський.
У кінцевому підсумку було прийнято рішення скласти список людей, які надалі будуть громадськими інспекторами рибоохорони. Потрібно підготувати необхідні документи для отримання ними посвідчень про це, забезпечити їх співпрацю з державними інспекторами рибоохорони і правоохоронними органами, підготувати графік відвідування ними місць торгівлі рибою із залученням представників громадськості, міліції, засобів масової інформаці, вести роз’яснювальну роботу щодо заборони вилову риби браконьєрами. Діяльність у цьому напрямку висвітлюватиметься на сайті райдержадміністрації та у районній газеті.
Учасники зібрання звертаються до небайдужих представників громадськості з проханням співпрацювати у створенні системи громадського контролю на водних ресурсах району.
Довести кампанію по боротьбі з браконьєрами до логічного завершення одразу буде непросто. Але і браконьєри повинні розуміти, що на цей раз усі досить серйозно налаштовані на боротьбу з ними. Для того, щоб зберегти водні ресурси, ми просто зобов’язані прийняти правила, визначені законодавством щодо їх використання. Цю зустріч було організовано не для того, щоб просто поспілкуватися, а, насамперед, порадитися, що треба робити, щоб домогтися успіху.
У пору нересту риби кількість випадків браконьєрства на річках і водоймах збільшується у багато разів, і побороти це зло силами одних тільки рибінспекторів неможливо. Саме тому залучатися до цього повинна і громадськість.
Причому, здійснювати контроль потрібно не тільки на річках і водоймах, а й у місцях продажу риби та знарядь браконьєрського вилову – сіток.
Одним словом, любителям незаконного вилову риби і торгівлі нею, як і засобам браконьєрства, оголошується серйозний бій. Райдержадміністрацією гарантується повна підтримка у боротьбі з цим злом.
Павло КУШПЕЛА.