На знімку: О. О. Комаріда.
Це стосується цін, дефіциту на деякі види ліків, фальсифіковані медикаменти. Трапляються у таких аптеках і недобросовісні працівники. На ці та інші теми ми говорили із відомою в районі людиною, власником мережі аптек Олегом Комарідою. До складу ПП “Комаріда” входить дванадцять фармацевтичних закладів на території району.
Народився Олег Олександрович у Луганську, зростав та навчався в Бершаді. Освіту здобув у Запорізькому медичному інституті та Томській військово-медичній академії. Далі служив в армії.
Працював у Бершадському медичному училищі, а з 1995 року займається підприємницькою діяльністю.
Конкуренція фармацевтичних закладів у місті велика, це дає можливість аптекам дотримуватися високих стандартів та керуватися у своїй діяльності основними принципами: якість, широкий асортимент, помірні ціни, ввічливе та професійне обслуговування, яке відіграє не останню роль у роботі аптек Олега Олександровича.
Працівниці аптечних закладів завжди усміхнені, ввічливі, відзначаються професіоналізмом, вмінням докладно розповісти про потрібний препарат, дати цінну пораду.
Працівники приватних аптек доброзичливо ставляться до всіх відвідувачів, особливо представників пільгових категорій населення.
Так, наприклад в аптечному пункті на другому поверсі в поліклініці запроваджена 5відсоткова знижка для пенсіонерів. Також діє програма зниження цін на гіпотензивні препарати (що регулюють артеріальний тиск). Держава намагається контролювати ціни, встановлюючи граничні межі націнки — від 10 до 35 відсотків залежно від препарату.
Підроблені ліки або фальсифікати для сьогоднішньої фармацевтики не новина. Скільки з цим не боротися, такі ліки завжди будуть. Щоб такі засоби не потрапляли на полиці аптек, ліки, по-пер - ше, доставляють перевірені постачальники з обов’язковими сертифікатами якості, зі всім пакетом можливих документів; по-друге, існує контроль, який веде провізор, згідно з конкретною інструкцією перевіряється кож - на партія ліків; до того ж, існує державний контролюючий орган – обласна інспекція з контролю за ліками, яка проводить перевірки аптек двічі на рік.
Але, все-таки, убезпечити себе кожен має сам, потрібно бути пильним, звертати увагу, в першу чергу, на упаковку (щоб була зі всіма маркуваннями, без пошкоджень), на самі препарати (розмір, форму, цілісність) та інше.
Олег Олександрович ще багато розповідав про фармацевтику, про ліки, про необхідність чітко дотримуватися вимог лікарів. Фармацевти — найперші союзники лікарів у боротьбі з недугами, вони також дбають про здоров'я людей. Тож із професійним вас святом!
Тетяна БОНДАР.