На знімку (зліва направо): Юрій Леонідович Дементьєв, Анатолій Григорович Загоруйко і Михайло Васильович Іщенко.
Такі, зазвичай, іноді змушені були орієнтуватися не тільки на кліматичні прогнози, чиїсь здобутки, а, бувало, і на народні прикмети. Наприклад, навіть найдосвідченіших хліборобів вже відтепер насторожує те, що наступний рік для багатьох сільськогосподарських культур буде дуже складним, у тому числі і для кукурудзи. Про це йшла мова і під час проведення Дня поля нещодавно на базі джулинського господарства. В зв’язку з цим дехто, в тому числі і науковці, вже відтепер рекомендують збільшувати площі озимих зернових культур, які до таких умов витриваліші.
Хоч Анатолій Григорович Загоруйко, який все життя відпрацював у сільському господарстві і який іще сьогодні ніяк не наважиться відірватися від землі, займаючись фермерством, набачився на своєму віку всякого, але і він спеціально завітав на демонстраційні посіви гібридів кукурудзи відомої компанії «Зоря. Маїс-насіння» у Джулинці, щоб дізнатись, чи не зможуть щось порадити, рекомендувати її фахівці.
Його колега, фермер із села Бджільної, що на Тепличчині, Михайло Васильович Іщенко, з яким зустрілися, також оприлюднив і свою теорію, яка вибудовується на народних прикметах. Так це буде чи ні, але він висловив припущення, що і у цьому році урожай кукурудзи буде нібито тільки середній, бо перші крижані бурульки з дахів були хоч і довгими, проте тонкими.
Представник фірми «Зоря. Маїс-насіння» Юрій Леонідович Дементьєв, в свою чергу, розповів, що, орієнтуючись на не зовсім сприятливі прогнози на наступний рік, і їхня компанія змушена переглянути стратегію підбору гібридів кукурудзи, в тому числі і для Бершадського району.
Тож навіть набувши досвіду, вирощуючи урожаї протягом усього життя, фермери радилися поміж собою, як всетаки вчинити правильно у цій ситуації, щоб найменше ризикувати.