День Південного Бугу

  • 0
  • 20 Травня 2011, 10:53

Вода – найважливіша складова життя людини та всього живого на землі, необхідний ресурс стабільного розвитку кожної країни. Серед усіх прісних водних ресурсів річкові води є найдоступнішими для використання людиною, проте їх обсяг становить лише 0,002 % від загальних запасів води на землі.
З далеких часів люди оселялися на берегах річок. Тут зароджувалися перші земні цивілізації, з’являлися перші поселення. Багато води спливло з того часу, але залежність суспільства від водних ресурсів не зменшується, а навпаки – постійно зростає. Підвищуються вимоги до якості води.

Невипадково 2005-2015 роки проголошено ООН Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя». Роль річок у житті людини настільки важлива, що на їх честь встановлюються свята.

З 2009 року щорічно у третю суботу травня відзна - чається День Південного Бугу. Цього року свято річки припадає на 21 травня.

Перші спогади про Південний Буг пов’язані з іменем давньогрецького історика Геродота, який описав річку в V столітті до н. е. Древні греки називали її «Гипанис», наші предки (древні слов’яни) – «Бог».

Південний Буг не можливо не любити! Його краса оспівана у багатьох піснях. Про нього писали Л.Українка та М.Коцюбинський. Басейн Південного Бугу розташований на території 7 областей – Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської. Це єдина велика річка України, водозбір якої повністю розміщений в межах нашої держави.

Довжина Південного Бугу – 806 км, площа водозбору становить 63700 км. В басейні проживає 4,1 млн. чол. Для цієї річки особливо актуальним є лозунг ООН «Ми всі живемо нижче за течією». На її берегах розташовано 3 обласних центри – Хмельницький, Вінниця, Миколаїв. Ще один – Кіровоград, знаходиться на р. Інгул – одній з притоків Південного Бугу.

Народившись поблизу села Холодець у Хмельницькій області та впадаючи в Дніпро-Бузький лиман Чорного моря у Миколаївській області, Південний Буг перетинає з північного заходу на південний схід значну територію України. Понад 6,5 тис. малих і середніх річок несуть свої води у Південний Буг, формуючи його стік. Серед найбільш відомих притоків – Соб, Кодима, Синюха, Інгул. В басейні розташовано близько 200 водосховищ та 8 тис. ставків.

У середній по водності рік в басейні формується стік об’ємом 3,6 км. Враховуючи, що на одного жителя припадає лише 880 м, треба визнати – водних ресурсів в басейні Південного Бугу недостатньо. Щорічно в басейні відбирається для всіх потреб в середньому 400 млн. м води. Скидається у водні об’єкти 250 млн. м в т.ч. 50 млн. м – недостатньо очищених, в першу чергу від підприємств комунального господарства.

Першочерговим завданням для водогосподарських, екологічних, громадських організацій та населення є збереження і відтворення водних ресурсів та біорізноманіття басейну, охорона земель водного фонду.

Відзначення Дня Південного Бугу має на меті привернути увагу громадськості до першочергових завдань та віддати належну шану значенню річки в житті суспільства.

Олександр САЛГАНІК, провідний інженер відділу КВВР Тульчинського МУВГ.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
13 фото   
4 фото   
2 фото   
5 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Симоник Іван Олексійович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

День Південного Бугу - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники