Тож створення належних умов життєдіяльності таких осіб, а також інших незахищених верств населення – одне з важливих завдань органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавців, громадських організацій та всіх небайдужих людей.
Саме про це і йшла мова на розширеному засіданні районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур. У роботі взяли участь заступник голови райдержадміністрації Ніна Грицик, керівники структурних підрозділів РДА, територіальних органів центральних відомств, представники ветеранських та громадських організацій. На засіданні розглянуто два питання: про стан облаштування пандусами будівель та приміщень соціальної інфраструктури та про відзначення в районі Міжнародного дня інвалідів.
На Бершадщині, зазначила у своєму виступі начальник відділу з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення РДА Наталія Балан, 4719 осіб з особливими потребами, з них 861 інвалід з дитинства (в тому числі віком до 18 років – 267 осіб). У районі проводиться відповідна робота щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.
Наталія Василівна проінформувала про результати обстеження будівель та приміщень міста щодо безперешкодного доступу людей з обмеженими можливостями до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур. Умови для доступу таких осіб створено у більшості установ, однак не скрізь.
За словами начальника відділу освіти райдержадміністрації Лідії Дзюбенко, у 23 із 40 загальноосвітніх шкіл обладнано пандуси, ще у 19 навчальних закладах – низькі пороги. Як сказала заступник головного лікаря комунальної установи «Бершадський ра - йон ний центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Шелест, із 41 структурного підрозділу центру 16 облаштовані пандусами, у 12 – низькі пороги. Приблизно така ж ситуація і в 90 установах культури, констатувала начальник відділу культури і туризму РДА Надія Герасимчук.
Брали слово на засіданні комітету й начальник центру поштового зв’язку Леонід Бучек та інші учасники.
Головний державний інспектор відділу по Східному регіону інспекції Держархбудконтролю у Вінницькій області Григорій Колібабчук та завідувач сектору містобудування та архітектури РДА – головний архітектор району Олександр Гумен наголошували: облаштування пандусів необхідно проводити з дотриманням вимог чинного законодавства, у відповідності до державних будівельних норм.
Однак доступ людей з обмеженими можливостями до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфра - структур забезпечується не лише встановленням пандусів. Тож йшлося і про необхідну ширину дверних отворів, підйомники, прилади звукової орієнтації, таблички та інші спеціальні пристрої.
На засіданні комітету було рекомендовано обладнати в територіальних громадах об’єкти житлово-комунального та громадського призначення, транспортної інфраструктури, вулично-дорожньої мережі та елементів благоустрою спеціальними допоміжними засобами для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Необхідно облаштувати пандусами й багатоквартирні житлові будинки, в яких проживають мешканціінваліди. Було запропоновано й ряд інших заходів щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ