Серед запрошених були голова райдержадміністрації С.Л. Шульц, сільські голови В.П. Траченко з Усті, М.І. Сінолуп з Великої Киріївки, настоятель місцевого храму протоієрей отець Віктор, голова спілки пайовиків Д.А. Луценко, голова ради ветеранів війни і праці М.Ф. Резніченко, директори шкіл, представники дошкільних та медичних установ.
Після вступних слів ведучої першими привітали героїв полів і ферм вихованці дитячого садка "Барвінок", від чого ніби потепліло у душі.
Найщирішими словами вітав жителів трьох сіл директор сільгосппідприємства П.Г.
Марущак, який зробив наголос на тому, що саме їх руками вирощено у цьому році більше 5 тисяч тонн пшениці, більше, як по тисячі – ріпаку, соняшнику, більше двох тисяч тонн кукурудзи. Причому, рік був непростий. Чого тільки варте середнє навантаження на комбайн – 450 гектарів. До того ж на половині площ були хлібні виляжки.
І хоч у тваринництві після засухи були проблеми, але маточне поголів'я все ж зберегли. Не міг директор господарства не згадати у такий день і керівників різного рівня, і ветеранів-пенсіонерів, які теж підкладали плечі у пік робіт.
Святкове дійство відбувалося у формі "Вогника", де виступи чергувалися з піснями і танцями, на які так багата шкільна та сільська художня самодіяльність, з врученнями грошових премій, подарунків і грамот.
Такої кількості відзначених не бачив ніде.
Погодьмося, будь-які свята, що чергуються з буднями, дають можливість людям відпочити, осмислити, заради чого вони трудяться. А тепер, коли у нас з'явилося безробіття, ще й подякувати Богу, що мають можливість заробляти на прожиття. Але в наші дні зміст головного свята хліборобів все ж набуває особливого сенсу.
Щиро дякувала присутнім за досягнуті успіхи голова райдержадміністрації С.Л.
Шульц, відзначивши при цьому, що добробут, достаток громади залежить тільки від того як зуміють організувати виробництво місцеві керівники. Якщо торік валовий намолот зернових по району становив тільки 75 тисяч тонн, чого замало було навіть для тваринництва, то у цьому році найбільший в області – 220 тисяч тонн. Більше семи тисяч тонн з них – устянські.
В першу чергу на святі вшанували гарним словом і хлібом-короваєм ветеранів хліборобської праці.
Серед них – Д.О. Гуменного, О.В. Манзенка, Т.Д. Байрак, Т.П. Парполіту, Т.Н.
Фіщук, В.Г. Балацюка, Г.І. Мазурика, Б.М. Мельниченка, Н.А. Яцен ко, П.В.
Химича, В.С. Гребінника.
Щирі, відверті виступи керівників села, району, настоятеля храму протоієрея отця Віктора гарно вписувалися між виступами колективів художньої самодіяльності – школи, будинку культури. На святі групу хліборобів урочисто, з врученням короваїв, провели на заслужений відпочинок.
Але багатьом ще бажали довго не залишати робочі місця. Короваї вручали їм не лише директор товариства, а й голова РДА С.Л. Шульц, голова профспілкової організації господарства М.Є. Чернега.
Почесні грамоти, подарунки під урочисті звуки мелодії вручалися багатьом десяткам трудівників різних професій.
Потрібно було бачити, як зал зустрічав і проводжав їх оплесками. Це було теж своєрідною винагородою за їх працю. Як і пісні й танці, які їм присвячувалися.
Звичайно, вшанували і керівників та спеціалістів середньої ланки, директорів шкіл, представників лікувальних закладів, завідуючих дитячими садками, від яких теж залежить благополуччя в селах, родинах.
Світлана Леонідівна Шульц справедливо зазначила, що навіть зникає тривога, коли у наш час знаходяться такі керівники, як от в Усті, які вміють об'єднувати громаду, здружувати колективи. Тож не дивно, що ТОВ "Устя" входить у трійку кращих господарств у районі.
І знову гарні слова, пісні і танці хліборобам. Привітати їх приїхали ще й відомі вінницькі артисти Володимир Гоменюк та Наталія Мельник.
Як і личить гостинному господареві, П.І. Марущак, дякуючи за участь у святі, вручив запашні короваї С.Л. Шульц, сільським головам, настоятелю храму, приїжджим артистам. Від працівників господарства диво-хліб було вручено і Павлу Григоровичу, за його вміле керівництво й організаторський талант, за шанування людей праці. Дякуючи, він побажав, щоб і надалі всі були з хлібом. А заділ на те є, адже в господарстві посіяли озимину на 2300 гектарах, запаслися кормами.
Але основна сила устянських хліборобів у тому, що і трудяться, і святкують гуртом, не роз'єднуючись, зазначив він.
І вже зовсім наприкінці дійства, конкретно, у невимушеній обстановці, відзвітував голова спілки пайовиків Д.А. Луценко. Він, зокрема, відзначив, що за орендовану землю з власниками паїв розраховувалися у розмірі трьох відсотків від вартості. На це було витрачено 1500 тонн пшениці, 1150 – кукурудзи. Тут же, як і завжди на зборах, було затверджено виробничу угоду, рішення про збільшення плати за оренду землі від 1,5 до 3 відсотків.
Словом, гарно відсвяткували устянські хлібороби. І належне треба віддати як керівникам-організаторам, так і режисерам цього свята – Г.П.
Безкревній та О.М. Савченку, які зрозуміли, що не хлібом єдиним живе людина, чи роботою, а й піснею, теплим словом, сказаним на її адресу. Тому у такий спосіб і вшановують трудівників полів та ферм вже не перший рік.
Павло КУШПЕЛА.