Fridge magnet wooden gears

ВШАНУВАЛИ ТРУДІВНИКІВ

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Листопада 2008, 08:19

Людно було минулої середи в центрі Усті. До будинку культури поспішали не тільки жителі цього села, а й Лугової, Великої Киріївки, де ТОВ "Устя" також орендує землю. Сходилися чи не на найголовніше із свят – хліборобське, на якому традиційно підбиваються підсумки, вшановуються працівники сільського господарства.

Серед запрошених були голова райдержадміністрації С.Л. Шульц, сільські голови В.П. Траченко з Усті, М.І. Сінолуп з Великої Киріївки, настоятель місцевого храму протоієрей отець Віктор, голова спілки пайовиків Д.А. Луценко, голова ради ветеранів війни і праці М.Ф. Резніченко, директори шкіл, представники дошкільних та медичних установ.
Після вступних слів ведучої першими привітали героїв полів і ферм вихованці дитячого садка "Барвінок", від чого ніби потепліло у душі.
Найщирішими словами вітав жителів трьох сіл директор сільгосппідприємства П.Г.
Марущак, який зробив наголос на тому, що саме їх руками вирощено у цьому році більше 5 тисяч тонн пшениці, більше, як по тисячі – ріпаку, соняшнику, більше двох тисяч тонн кукурудзи. Причому, рік був непростий. Чого тільки варте середнє навантаження на комбайн – 450 гектарів. До того ж на половині площ були хлібні виляжки.
І хоч у тваринництві після засухи були проблеми, але маточне поголів'я все ж зберегли. Не міг директор господарства не згадати у такий день і керівників різного рівня, і ветеранів-пенсіонерів, які теж підкладали плечі у пік робіт.
Святкове дійство відбувалося у формі "Вогника", де виступи чергувалися з піснями і танцями, на які так багата шкільна та сільська художня самодіяльність, з врученнями грошових премій, подарунків і грамот.
Такої кількості відзначених не бачив ніде.
Погодьмося, будь-які свята, що чергуються з буднями, дають можливість людям відпочити, осмислити, заради чого вони трудяться. А тепер, коли у нас з'явилося безробіття, ще й подякувати Богу, що мають можливість заробляти на прожиття. Але в наші дні зміст головного свята хліборобів все ж набуває особливого сенсу.
Щиро дякувала присутнім за досягнуті успіхи голова райдержадміністрації С.Л.
Шульц, відзначивши при цьому, що добробут, достаток громади залежить тільки від того як зуміють організувати виробництво місцеві керівники. Якщо торік валовий намолот зернових по району становив тільки 75 тисяч тонн, чого замало було навіть для тваринництва, то у цьому році найбільший в області – 220 тисяч тонн. Більше семи тисяч тонн з них – устянські.
В першу чергу на святі вшанували гарним словом і хлібом-короваєм ветеранів хліборобської праці.
Серед них – Д.О. Гуменного, О.В. Манзенка, Т.Д. Байрак, Т.П. Парполіту, Т.Н.
Фіщук, В.Г. Балацюка, Г.І. Мазурика, Б.М. Мельниченка, Н.А. Яцен ко, П.В.
Химича, В.С. Гребінника.
Щирі, відверті виступи керівників села, району, настоятеля храму протоієрея отця Віктора гарно вписувалися між виступами колективів художньої самодіяльності – школи, будинку культури. На святі групу хліборобів урочисто, з врученням короваїв, провели на заслужений відпочинок.
Але багатьом ще бажали довго не залишати робочі місця. Короваї вручали їм не лише директор товариства, а й голова РДА С.Л. Шульц, голова профспілкової організації господарства М.Є. Чернега.
Почесні грамоти, подарунки під урочисті звуки мелодії вручалися багатьом десяткам трудівників різних професій.
Потрібно було бачити, як зал зустрічав і проводжав їх оплесками. Це було теж своєрідною винагородою за їх працю. Як і пісні й танці, які їм присвячувалися.
Звичайно, вшанували і керівників та спеціалістів середньої ланки, директорів шкіл, представників лікувальних закладів, завідуючих дитячими садками, від яких теж залежить благополуччя в селах, родинах.
Світлана Леонідівна Шульц справедливо зазначила, що навіть зникає тривога, коли у наш час знаходяться такі керівники, як от в Усті, які вміють об'єднувати громаду, здружувати колективи. Тож не дивно, що ТОВ "Устя" входить у трійку кращих господарств у районі.
І знову гарні слова, пісні і танці хліборобам. Привітати їх приїхали ще й відомі вінницькі артисти Володимир Гоменюк та Наталія Мельник.
Як і личить гостинному господареві, П.І. Марущак, дякуючи за участь у святі, вручив запашні короваї С.Л. Шульц, сільським головам, настоятелю храму, приїжджим артистам. Від працівників господарства диво-хліб було вручено і Павлу Григоровичу, за його вміле керівництво й організаторський талант, за шанування людей праці. Дякуючи, він побажав, щоб і надалі всі були з хлібом. А заділ на те є, адже в господарстві посіяли озимину на 2300 гектарах, запаслися кормами.
Але основна сила устянських хліборобів у тому, що і трудяться, і святкують гуртом, не роз'єднуючись, зазначив він.
І вже зовсім наприкінці дійства, конкретно, у невимушеній обстановці, відзвітував голова спілки пайовиків Д.А. Луценко. Він, зокрема, відзначив, що за орендовану землю з власниками паїв розраховувалися у розмірі трьох відсотків від вартості. На це було витрачено 1500 тонн пшениці, 1150 – кукурудзи. Тут же, як і завжди на зборах, було затверджено виробничу угоду, рішення про збільшення плати за оренду землі від 1,5 до 3 відсотків.
Словом, гарно відсвяткували устянські хлібороби. І належне треба віддати як керівникам-організаторам, так і режисерам цього свята – Г.П.
Безкревній та О.М. Савченку, які зрозуміли, що не хлібом єдиним живе людина, чи роботою, а й піснею, теплим словом, сказаним на її адресу. Тому у такий спосіб і вшановують трудівників полів та ферм вже не перший рік.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Спортивні новини</b><br />ВОЛЕЙБОЛ У спортзалі Тульчинської ДЮСШ пройшов фінал першої ліги «Аматорська обласна ліга» серед чоловічих команд...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
4 фото   
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Мазур Соловей Юрійович (1901) 1901 р., українець, службовець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
З нагоди 3-х роковин визволення Бершаді від німецько-фашистських загарбників на масовому мітингу було урочисто відкрито пам'ятник В. І. Леніну. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ВШАНУВАЛИ ТРУДІВНИКІВ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення