Ситуація із бюджетом у цьому році досить складна.
Коштів, запланованих на благоустрій, може вистачити хіба що на оплату вуличного освітлення. Але ми не маємо права вичікувати перемін на краще. Поділивши депутатів на дві групи – мажоритарників і обраних за партійними списками, запропонували їм зустрітися із жителями міста в приватному секторі, керівниками підприємств, підприємцями, зокрема з власниками торговельних точок із пропозицією самим навести порядок навколо себе.
Депутатською групою розробляється також положення, яке буде прийнято на сесії щодо благоустрою районного центру. З цією метою нами виготовлено вже чимало проектів. Зокрема розробляється такий на новий ринок, який буде діяти на території колишнього «Агромашу», на три тротуари – по вулицях Матросова, 1 Травня та Якіра. Кошти на них залишилися з минулого року – тоді через погодні умови не вдалося їх освоїти. Не сприяло їх освоєнню і казначейство.
Є також проект артсвердловини на території нового ринку, від якої прокладатимуться водогони по вулицях Пархоменка, Поповича та інших прилеглих, де через тривале використання очисних споруд спиртозаводу вода стала непридатною для використання.
У стадії виготовлення також проект шлюзового містка у районі Жорняків. Після того, як буде затримано воду, підніметься рівень її в колодязях жителів вулиць Маяковського, Зарічної, Чапаєва.
Виготовляється також проект на заміну внутрішньої проводки у двох багатоквартирних будинках по вулиці 50-річчя Жовтня. Як тільки вона буде готова, ставитимемо питання ще і про заміну трансформатора на потужніший, щоб обидва будинки можна було перевести на електроопалення.
Через районну газету зверталися і робимо це ще раз до приватних структур, які могли би побудувати туалет у центрі міста – і не один.
Є плани і на ремонт дитячого садка «Сонечко» – із заміною вікон, і «Малятко» – із капітальним ремонтом даху.
Виготовляється також проект на електроопалення будинку культури в районі колишнього цукрового заводу.
Щодо освітлення, то гарним прикладом стало те, що жителі вулиці Берладинської за власні кошти придбали ліхтарі, а комунальне господарство їх встановило. Є вже бажаючі продовжити цей почин.
На ямковий ремонт, розмітку доріг, дорожні знаки у нас заплановано близько півмільйона гривень. Виконанню цих робіт не сприяли поки що тільки погодні умови. Тому і змушені засипати дороги відповідними матеріалами, щоб запобігти подальшому їх руйнуванню.
Запланували також зробити поверхневий ремонт асфальтного покриття тротуарів.
Планується облаштувати їх по вулицях Коцюбинського, 50-річчя Жовтня – від автостанції до виходу на вулицю Щорса.
Закінчуємо обрізання гілок дерев біля багатоповерхівок – щоб прискорити цю роботу купили телескопічну пилу.
Заплановано також облаштувати не менше п'яти дитячих майданчиків – в районі вулиць Залізничної та Транспортної, а біля багатоповерхівок у першу чергу по вулиці Червоноармійській. Таких майданчиків по місту є вже більше як півтора десятка.
Пора також встановити лавочки – у парках, скверах, біля під'їздів багатоповерхівок, буде обладнано автобусну зупинку на межі міста з селом Бирлівкою на замовлення жителів.
Не можу не подякувати держ лісгоспу, найперше директору М.В. Краснєєву, за надання допомоги, зокрема саджанцями. Тільки у нинішньому році це підприємство допомогло відремонтувати, відновити парк, який посадили торік по вулиці Транспортній. На суму до 25 тисяч гривень буде також закуплено саджанці дерев із фітонцидними властивостями, здатни ми очищати повітря.
Одними з перших взялися за посадку зелених насаджень профтехшкола, медичний коледж, місь кі школи №1, №2. Досягнуто домовленості з приватним торговельним центром, телекомом, електромережа ми, лікарнею, житлово-комунальним господарством та іншими про те, що ми забезпечимо саджанцями, а вони посадять їх і будуть доглядати. Тільки таким чином зробимо наше місто зеленим, охайним.
Велику роль нині відіграє очистка території після зими є відповідні звернення до жителів від депутатів, комунальників, обласної влади і навіть ради ветеранів. Можливо, наші люди дослухаються до них і наведуть порядок навколо своїх домівок, магазинів, підприємств і організацій.
При сприянні держлісгоспу, комунальників розчистили центральний парк від сухо стоїв, завезли матеріали на упорядкування алей.
Заготовили також вапно.
Щоб люди навели порядок на кладовищах, яких є шість, теж завозимо землю, пісок.
Завершується також грейдерування всіх насипних вулиць.
Хотілося б, звичайно, вірити, що зміниться на краще ситуація і з фінансуванням, але це від нас не залежить.
Якби був відповідний бюджет, місто стало би ще кращим. Такий районний центр, як Бершадь, ні в якому разі не повинен занепадати.