Відкрив зібрання начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Д.Н. Яремчук. 2011-й був роком початку реформування системи охорони здоров’я. В районі, зазначив Дмитро Никифорович, активно проводяться заходи щодо підвищення рівня та якості медичного обслуговування населення та реалізації державної політики в сфері охорони здоров’я.
З доповідями із зазначеного питання порядку денного виступили виконуюча обов’язки головного лікаря ЦРЛ В.П. Довгань та головний лікар комунальної установи «Бершадський районний центр ПМСД» Л.І. Брикуля.
Минулий рік пройшов в умовах проведення першого етапу реформування галузі та підготовки до другого етапу, відзначили виступаючі. В районі розмежовано первинний та вторинний рівні надання медичної допомоги, створено центр первинної медико-санітарної допомоги, реорганізовано дільничні лікарні в амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Паралельно відбувається процес налагодження взаємозв’язку двох рівнів надання медичної допомоги, щоб не втратити напрацювання попередніх років. Для цього проводяться спільні засідання медичних рад, клініко-експертних та інших комісій тощо.
На засіданні ради йшлося про непросту демографічну ситуацію в районі, фінансування та кадрове забезпечення галузі, конкретну роботу відділень ЦРЛ та сільських лікувально-профілактичних закладів, виконання основних завдань програм в сфері охорони здоров’я, а також про подальший розвиток первинної медико-санітарної допомоги, покращення лікувально-діагностичного процесу, впровадження в практику сучасних технологій. Відзначалося: спостерігається позитивна динаміка стосовно основних показників діяльності медичної галузі району.
За цей час, як інформувала В.П. Довгань, завдяки залученню позабюджетних коштів відремонтовано приміщення старого пологового будинку, де нині розміщується адміністрація центральної районної лікарні, відкрито відділення екстреної (невідкладної) допомоги на базі приймального відділення. На черзі – підготовка відокремлення швидкої допомоги від ЦРЛ, для чого власними силами розпочато ремонт приміщень старого гінекологічного відділення для відділення швидкої допомоги.
Активно ведеться робота з підготовки до відкриття чотирьох пунктів швидкої допомоги на базі Маньківської, Михайлівської, Устянської та Шляхівської амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Протягом року здійснювалися заходи по зміцненню матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів. Разом з тим потребують поліпшення санітарно-освітня робота серед населення, профілактика захворювань, необхідно продовжувати роботу по залученню додаткових, позабюджетних коштів для проведення ремонту приміщень ЛПЗ.
В обговоренні питання порядку денного взяли участь завідуюча Джулинською амбулаторією ЗПСМ Г.Ф. Зайва та завідуючий хірургічним відділенням ЦРЛ Л.Ф. Медвідь, які детально зупинилися на показниках роботи своїх колективів, а також наголосили: рівні надання медичної допомоги розмежували, однак медики роблять спільну справу – лікують хворих. І потрібно все робити для того, щоб люди відчули покращення медичного обслуговування.
За підсумками засідання медичної ради було прийнято відповідне рішення, визначено пріоритетні напрямки діяльності охорони здоров’я на найближчу перспективу. Серед основних – всебічне сприяння проведенню реформування системи охорони здоров’я, вдосконалення первинної ланки надання медичної допомоги, підвищення стандартів та якості медичного обслуговування населення, профілактика захворювань, удосконалення екстреної медичної допомоги, покращення демографічної ситуації, зміцнення матеріально-технічної бази ЛПЗ тощо.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ