Але так, як саме на окраїні мешкали молоді сім’ї з дітьми, щоб не бути відірваними бездоріжжям і надалі від світу, вирішили звернутися із даною проблемою і до нещодавно обраного на цю посаду А.П. Палагнія. І хоч коштів у сільській раді не додалося, диво таки сталося – дану ділянку дороги нещодавно було не тільки підсипано, а й прогрейдеровано. Виходить, що не стільки вже оте безгрошів’я було головним, як ставлення до проблем громади її керівника.
Відколи односельчани обрали його на цю посаду, Михайлівка взагалі стає іншою – як у плані благоустрою, так і громадського порядку. Упорядковуються вулиці, дедалі рідше можна зустріти когось із любителів «зеленого змія».
Навідується він навіть і на дискотеку. На робочому місці він і у вихідні, спілкується з людьми, дослухається до їхніх порад. Тож михайлівчани сподіваються, що буде, нарешті, вирішено і ще одну з їхніх найзлободенніших проблем – відколи ставок спущено, жителі практично двох вулиць змушені черпати зі своїх колодязів замість води пісок.
Тож за висновком працівників з району, якщо брати в цілому, робиться в громаді місцевою владою чимало, але й зробити потрібно ще дуже багато. У добротному приміщенні дитячого садка, наприклад, потребують заміни вікна, підлога. Сільський голова підрахував, що на його ремонт потрібно 150 тисяч гривень, яких у сільській раді немає. Тож робочою групою було поставлено завдання розробляти у кожному конкретному випадку оптимальний варіант витрат коштів.
Адже для 38 дітей дошкільного віку у даній громаді можна створити відповідні умови для їх виховання, вдавшись до значно менших витрат. Ремонту потребує і Михайлівська школа (вищеназвані проблеми більш детально вже піднімалися на сторінках газети).
Серйозною проблемою у цьому селі на сьогодні є і незавершена будівля нової школи, яка вже розбирається.
Над її вирішенням теж доведеться серйозно попрацювати і добре продумати, на що використати будівельні матеріали, якщо її демонтувати.
Щодо діяльності михайлівського сільського голови, то він дійсно, за відгуками односельчан, почав активніше працювати, у порівнянні із своїми попередниками. А відчуваючи, що у селі все перебуває на його контролі, набагато активніше запрацювали всі на об’єктах соцкультпобуту. Помітні зрушення на краще, наприклад, під час даного візиту у громаду, мали нагоду спостерігати у Михайлівському будинку культури.
Т.В. Кузьменко на посаді директора цього закладу хоч і недавно, проте вона, як і сільський голова, і сама постійно прагне щось покращити у своїй роботі, й інших веде за собою.
А щодо організації ремонту, то гарним прикладом у цьому може бути Михайлівська дільнична лікарня, про яку вже також не раз розповідалося у районці. Якщо все як слід продумати, то кошти можна неабияк економити.
Головний лікар, депутат районної ради І.Г. Пікула розповів, що раніше на її опалення витрачали до 70 тонн вугілля і більше 20 складометрів дров. Однак варто було замінити котла на економніший – на сезон вистачило тільки 126 складометрів дров. Зменшилася і кількість кочегарів. В цілому тільки за один сезон економія коштів склала до 90 тисяч гривень.
Отже, практикою доведено: чим ставатимемо бережливішими, тим швидше примножуватимуться всі блага для громади.
А щодо таких виїздів представників влади безпосередньо у громади, то А.П. Палагній, дякуючи за розуміння проблем михайлівчан і підтримку, висловився, що від них набагато більше користі, як від того, коли сільських голів просто викликають на наради в район.
Павло КУШПЕЛА.