Місто чепуриться

  • 5
  • 6 Квітня 2011, 09:00

На знімку: міський голова М.І. Кольченко (крайній справа) контролює хід робіт з висадки дерев біля меморіалу Слави. Фото Сергія КІСИКА.

Територіальні громади Бершадщини активно долучаються до участі в двомісячнику благоустрою населених пунктів. Поступово приводяться у належний стан вулиці, прибудинкові території, парки, сквери, кладовища, проводяться санітарна очистка територій, прибирання й ремонт доріг, висадка дерев тощо.

Бершадська міська рада, яка протягом останніх років виборює призові місця в обласному конкурсі з благоустрою серед міст районного значення, теж активно підтримує проголошену акцію і втілює в життя чимало заходів з охорони навколишнього природного середовища та благоустрою.

Днями журналісти разом з міським головою М.І. Кольченком проїхали містом, щоб побачити, як ведуться роботи з висадки дерев, оформлення вуличних газонів, прибирання територій. Михайло Іванович зазначив: про проведення двомісячника з благоустрою своєчасно повідомлено жителів, зокрема, на вулицях розвішано відповідне звернення до мешканців міста.

Насамперед, за словами М.І. Кольченка, взялися за санітарну очистку територій. Вулиці, дороги, які підсипаються, вже прогрейдеровано. У місті не так багато, як в деяких селах, дворів, які пустують, але такі є і в райцентрі, зокрема, по вулицях Червоній, Пролетарській, Жовтневій.

Власники таких будинків проживають за межами району, а окремі громадяни, користуючись їх відсутністю, організовують стихійні сміттєзвалища, а потім працівникам житлово-комунального господарства доводиться прибирати. Але ж у місті на кожній вулиці організовано регулярне вивезення сміття, потрібно лише не лінуватися вранці викинути його на машину або трактор.

Двірники в місті вже в основному завершили прибирання дворових територій і приступили до побілки бордюрів та дерев. Нині подорожчало й вапно, за одну тонну якого просять 800 гривень, але у міськраді подбали про це заздалегідь і придбали 15 т за пільговою ціною. Частину саджанців придбано безплатно, решту – за кошти міської ради.

– У цьому році завдяки співпраці з державним підприємством «Бершадське лісове господарство», медичним коледжем, професійно-технічною школою, загальноосвітніми закладами та дитячими садками великий обсяг робіт проведено з озеленення міста, – продовжує розповідь М.І. Кольченко.

Того дня біля території районної лікарні її працівники висадили близько трьохсот дерев, на вулиці Ніколаєнка проведено заміну насаджень минулих років, які не прижилися. На дитячому майданчику у центрі міста студенти медколеджу і працівники житлово-комунального господарства посадили більше десятка дерев. Біля меморіалу Слави працівники ЖКГ висаджували туї. Не завадило б, радили вони, перегородити асфальтовий майданчик справа при в’їзді на площу перед районним будинком культури, щоб водії не ставили там машини у базарні дні і не шкодили насадження. Перевіривши роботу з висадки дерев, Михайло Іванович висловив зауваження і вимагав якісніше її проводити. Через дорогу від меморіалу студенти медколеджу, а від кінотеатру «Космос» і магазинів до моста через річку працівники комунального ринку теж висаджували дерева.

Кипіла робота і біля дитячого садочка «Пролісок», де учні ПТШ разом з викладачем історії Н.Б. Кокошко та майстром виробничого навчання Р.П. Скомаровським під керівництвом заступника міського голови В.А. Паламарчука садили каштани, горіхи, плодові дерева. Два роки тому на цьому місці були яма і сміттєзвалище. Коли будували неподолік автозаправну станцію, завезли грунту і посадили сквер, в якому ростуть липи, сосни, ялини, берези.

Того дня ці ж учні ПТШ висадили 108 дерев навпроти АЗС «ОККО». Місце там відгороджене дерев’яними рейками, щоб уберегти насадження від пошкоджень. Віриться, що за кілька років дерева піднімуться і тут, при в’їзді в місто, буде гарна місцина.

До речі, від знака «Бершадь» у напрямку Великої Киріївки справа до АЗС «ТНК» працівники районної ради, а зліва від дороги – працівники міськради розчистили придорожні лісосмуги протяжністю кількасот метрів, а днями й побілять дерева.

У місті шість кладовищ, де теж завершується їх розчистка, підсипаються, грейдеруються дороги. На піско-бершадському кладовищі застали підприємця Л.Г. Лимар, яка щороку активно долучається до проведення робіт з благоустрою, і працівницю О.Г. Гончаренко, яка слідкує тут за порядком. Два роки тому тут відремонтували стелу. Нині на цьому кладовищі вже розчистили кущі, згромадили суху траву, очерет, заготовили вапно для побілки дерев і бордюрів. В планах міськради – підсипати дорогу щебеневим відсівом та продовжити встановлення паркану.

– Лише сьогодні, – підбив підсумки рейду міський голова М.І. Кольченко, – на дитячих майданчиках, у центрі міста, біля меморіалу Слави, на інших територіях висаджено близько тисячі дерев і кущів, серед яких багато вічнозелених. У придбанні саджанців сприятимемо і приватним підприємцям, щоб вони садили дерева і кущі біля своїх офісів і доглядали за ними. Користуючись нагодою, хочу подякувати жителям міста, керівникам підприємств, організацій і установ, приватним підприємцям за розуміння і підтримку, за ту роботу, яку вони проводять з благоустрою та озеленення міста.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
2 фото   
5 фото   
3 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Іванчук Сергій Степанович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.44.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Місто чепуриться - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники