На знімку: виступають учителі української літератури і музики Людмила Кравченко та Валентина Морванюк.
Того дня разом із десятикласниками були педагоги школи, працівники сільської бібліотеки. Серед запрошених – директор місцевого товариства «Прогрес», депутат районної ради Олександр Кавун, заслужений журналіст України з Бершаді Петро Маніленко.
Урок пройшов захоплююче.
Майстерність учительки, зібраний багатий матеріал, помножені на активність юнаків і дівчат, принесли бажаний результат. Виступаючі Софія Марцинкова, Вікторія Гембарук, Інна Магдич, Сергій Войтишен, Діана Гайдук не лише розповідали біографії двох літераторів, яких об’єднали слово, жага до життя, але й декламували уривки віршів, аналізували їх.
Вдало використали і технічні засоби. А справжньою родзинкою стала пісня про Василя Думанського, яку виконали Людмила Кравченко та вчителька музики Валентина Морванюк.
Про талановитого поета, прозаїка, філософа Василя Думанського, якого Олег Чорногуз назвав серединським Сковородою, ми знаємо чимало. Василь Михайлович – автор книг «Мій день», «Листопад», «Вибір». Приречений на нерухомість, інвалід першої групи з дитинства зробив свій вибір. Він обрав Слово.
Анатолій Колісник – поет маловідомий, але його життєпис схожий на долю серединчанина. Народився у селі Затишному Піщанського району. Після трагічного випадку (купаючись у ставку, натрапив на плуг) став інвалідом першої групи. Його залишила молода дружина. Отож єдиною розрадою стало Слово.
Друкувався на сторінках районної газети «Піщанські вісті», видав збірку поезій «Видіння моря».
Наприкінці уроку до присутніх звернулися Олександр Кавун і Петро Маніленко.
Вони схвально відгукнулися про заняття, вшанування пам’яті земляка, а також порадували приємною несподіванкою. Гості подарували учням, учителям буклети про музейну кімнату поета-філософа, яка стала гордістю села.
Щойно оберегу слова, центру ідеологічної роботи виповнилося 15 літ.
Петро Васильович готував повнокольорове видання до друку, а Олександр Федорович підтримав фінансами.