Fridge magnet wooden gears

Чи варто скаржитись, якщо вас оштрафували за самовільне водокористування?

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Червня 2010 р

Таке питання може собі задати кожен громадянин, підприємець, керівник установи чи організації, який вчасно не отримав дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів.

Даним терміном визначений порядок, коли природні ресурси на підставі спеціальних дозволів та за плату надаються у володіння, користування або оренду для здійснення виробничої та іншої діяльності (ст.38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»). Хочемо особливо підкреслити, що підставою спеціального природокористування є дозвіл спеціально уповноваженого органу держави на використання відповідного природного ресурсу.
Сьогодні мова піде про воду. Водний Кодекс України поділяє водокористування на загальне (ст.46,47) і спеціальне (ст.48). Спеціальним водокористуванням вважається «забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти». Під таке визначення підпадає використання води з артезіанських свердловин та з поверхневих водойм (у тому числі оренда ставків для риборозведення).
Згідно з вимогами Водного Кодексу України (ст.44,49) спеціальне водокористування здійснюється лише за наявності відповідного дозволу. Якщо використовується вода об’єктів загальнодержавного значення, дозвіл на спеціальне водокористування видається Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища. Якщо водні об’єкти мають статус об’єктів місцевого значення, дозвіл надається обласною радою за погодженням із Держуправлінням (ст.15;49 ВКУ).
У Вінницькій області всі водні об’єкти мають статус загальнодержавних.
Видача дозволу здійснюється за клопотанням користувача, погодженим з державними органами водного господарства (у разі використання поверхневих вод), державними органами геології (підземні води) та державними органами охорони здоров’я (водні об’єкти, віднесені до категорії лікувальних) (с.49 ВКУ).
Порядок погодження та видачі дозволів затверджується Кабінетом Міністрів України.
Наразі в Україні діє «Порядок погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування», затверджений Постановою Кабінету Міністрів №321 від 13.03.2002 р.
Згідно з п.5 даного Порядку у дозволі на спеціальне водокористування зазначаються ліміти забору води, ліміти використання води та ліміти скидання забруднюючих речовин.
Спеціальне водокористування є платним (ст.49 ВКУ).
Дозволи надаються безкоштовно.
В кожному дозволі на спеціальне водокористування, які надає Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області, виписано попередження про те, що водокористування із дозволом, термін дії якого закінчився, кваліфікується як самовільне використання водних ресурсів.
Спеціальне водокористування із дозволом, термін дії якого закінчився, або без відповідного дозволу є порушенням законів України, тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність (ст.110 ВКУ), класифікується як самовільне захоплення водних об’єктів або самовільне водокористування і передбачає накладення штрафу на громадян від 3 до 7, а на посадових осіб – від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.48 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
У цьому зв’язку варто згадати ситуацію, яка виникла в одному з районів області. Водопровідна мережа двох сіл обслуговується комунальним підприємством, яке вчасно не отримало дозвіл на спеціальне водокористування.
Державна екологічна інспекція виявила порушення, нарахувала підприємству збитки та направила матеріали на розгляд прокуратури. У результаті збитки склали понад 200 тисяч гривень!
Така серйозна сума була визначена згідно з Методикою розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої Наказом Мінприроди від 20.07.2009 №389 та зареєстрованої в Мінюсті 14.08.2009 за №767/16783.
Згідно із Методикою збитки за самовільне водокористування, становлять стократну плату за використану воду.
Зрозуміло, що місцева громада шокована, але на скаргу сільського голови можна відповісти ст.15. Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», яка надає право місцевим радам на «припинення господарської діяльності підприємств, установ та організацій місцевого підпорядкування, а також обмеження чи зупинення (тимчасово) діяльності не підпорядкованих раді підприємств, установ та організацій в разі порушення ними законодавства про охорону навколишнього природного середовища».
Іншими словами, сільський голова мав би вчасно виявити порушення, окреслити проблему і разом із керівником підприємства її вирішити.
І наостанок варто сказати, що водне законодавство передбачає ще багато обов’язків користувачів під час здійснення ними спеціального водокористування. Зокрема, забороняється введення в дію експлуатаційних свердловин на воду без оснащення їх водорегулюючими та контрольно-вимірювальними пристроями; водозабірних споруд без рибозахисних пристроїв та облаштованих відповідно до затверджених проектів зон санітарної охорони водозаборів (ст. 98 ВКУ) тощо.
Ми радимо природокористувачам уважно вивчати закони, адже незнання закону не звільняє від відповідальності за його порушення, а Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області, із свого боку, завжди радо надасть необхідні консультації та роз’яснення. Бажаємо вам успіхів у справі цивілізованого природокористування!
Прес-служба Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області, тел. 43-19-86.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
3 фото   
<b>"Золотий Олімп" обдарованої молоді</b><br />Педагоги Бершадщини вміло плекають юні інтелектуальні таланти. Яскраве підтвердження цьому – успіхи бершадських...
2 фото   
<b>«Проліски надії» – мистецьке свято освітян</b><br />На Вінниччині щороку з успіхом проходить фестиваль вчительської та учнівської народної творчості. Минулої середи в...
3 фото   
<b>Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина — бізнес в центрі України»</b><br />17 червня 2011 року в обласному центрі відбувся інвестиційний форум «Вінниччина &mdash; бізнес в центрі України»...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Дізенфельд Хаїм Мошкович (1910) 1910 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.44.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чи варто скаржитись, якщо вас оштрафували за самовільне водокористування? - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення