КРОК ПЕРШИЙ – ВИЗНАЧІТЬСЯ З ЛІКАРЕМ
Найпростіший варіант – ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо такого лікаря не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, вони вам допоможуть.
Інший варіант – зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Інформацію про них можна отримати безпосередньо в реєстратурі. Деякі медичні заклади вже мають свої власні сайти з такою інформацією.
ПАМ’ЯТАЙТЕ: зараз ви не мусите звертатись до лікаря «винятково за пропискою», а можете обрати фахівця, який працює біля вашого дому, роботи тощо.
КРОК ДРУГИЙ– ПІДПИШІТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ
Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт із Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.
Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо вирішите укласти угоду з іншим лікарем, ви зможете зробити це у будь-який час.
Основний спосіб заповнення декларації – електронний: лікар внесе ваші дані в систему та роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас), – і з цього моменту можете звертатись до лікаря у будь- який час. На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна – інший лікар первинної ланки або черговий у закладі первинної медичної допомоги.
Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Тож якщо ви впевнені, що знайшли хорошого лікаря, не гайте часу, адже у нього може просто не залишитись місць для нових пацієнтів.
КРОК ТРЕТІЙ – ЗВЕРТАЙТЕСЬ ПРИ ПЕРШІЙ НЕОБХІДНОСТІ
Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям.
Крім безпосереднього обстеження і лікування, сімейні лікарі в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму «Доступні ліки» (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.
Тож із цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч із вами, – це скоротить витрати часу на дорогу.
КРОК ЧЕТВЕРТИЙ – НЕ ДАВАЙТЕ ХАБАРІВ
У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати від ДЕРЖАВИ пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав із ним договір.
Тож, ідучи до лікаря, пам’ятайте: це не безкоштовна послуга, за яку ви маєте покласти «подяку» в кишеню лікарю. Це медична послуга, за яку заплачено з ваших податків.
Адміністрація КУ «Бершадський РЦ ПМСД».