Таку ініціативу вже підтримав голова Тростянецької РДА Леонід Лобань. У Тростянецькій райдержадміністрації підрахували: якщо всі орендарі заплатять, то загальна сума становитиме 870 тис. грн. Районне керівництво має намір залучити до складчини всіх без винятку землекористувачів Тростянеччини.
Микола Кучер також навів приклад соціальної відповідальності підприємств, які працюють на відповідній території: «У Бершаді (з Бершаді через Війтівку на Красносілку) відремонтували дорогу ті виробники, які там працюють; сільгоспвиробники с. Шляхової, де товариство очолює депутат облради Олег Ковбасюк, зробили дорогу Джулинка-Тернівка. За моїм зверненням, як народного депутата, підприємством «Миронівський хлібопродукт» було виділено 2,4 млн. грн. на ремонт 18 км дороги від Бершаді і до повороту на село Тростянчик, так званий Гордіївський шлях. Думаю, що це гарний приклад для того, щоб дійсно ті підприємці, які працюють на певній території, вкладали кошти в ремонт доріг і в соціальну інфраструктуру наших сіл».
«Але головним чином дороги мають ремонтувались за рахунок тих податків, які ми сплачуємо в держбюджет на їх утримання. Тільки потрібно зробити так, щоб ці податки платили всі, чесно, чи це єдиний (фіксований) податок 4-ої групи, чи податок на заробітну плату (ПДФО), чи єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Проблема в тому, що багато податків у тіні», – підкреслив Микола Кучер.
Зокрема, він зазначив, що «за різними оцінками експертів ми маємо сьогодні від 45% до близько 60% економіки в тіні. Тобто один підприємець сьогодні відкрито платить зарплату, платить на цю зарплату податки, а інший не тільки платить зарплату в конвертах, а й частину своїх працівників офіційно не оформляє на підприємство. Сьогодні потрібна така фіскальна політика, щоб всі платили податки правильно і чесно».
Разом із тим, народний депутат наголосив, що «для нас дуже важливо наповнити сільські бюджети. Зокрема, основним бюджетоутворюючим податком для більшості сільських громад є сьогодні єдиний податок 4-ої групи (до 2015 року фіксований податок)».
Він також нагадав, що наприкінці минулого року уряд хотів запровадити податок на прибуток. «Але на засіданні робочої групи, де вивчався бюджет та податкові зміни, я категорично наполягав на заміні податку на прибуток на користь збереження єдиного податку 4-ої групи. Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман відразу підтримав позицію, розуміючи, що такі зміни просто розвалять і так не багаті сільські бюджети і практично знівелюють процес децентралізації», – розповів народний депутат.