Зокрема: Закон №4742 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища); Закон №4772 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад); Закон №2489 – Про службу в органах місцевого самоврядування; Закон №4110 – Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів.
«Одна з найбільших успішних системних реформ територіальної організації влади в країні нарешті отримала свій новий законодавчий імпульс і спроможність до вдосконалення та подолання штучних бар’єрів задля підвищення якості і рівня життя мешканців територіальних громад України», – наголосив народний депутат України Микола Кучер, який підтримав ці законопроекти та постійно долучається до вирішення проблем громад.
Крім того, він додав, що до цього ми мали недостатню законодавчу базу, щоб на належному рівні проводити реформу децентралізації. «Був невизначеним статус старост, не було чіткого механізму розширення громад та допомоги зміцнення їхнього фінансово-економічного становища. Це важливий крок у бік європейського майбутнього, де в основі благополуччя держави лежать заможні самодостатні громади. У нас же раніше все було навпаки. Центр змушував місцеве самоврядування мало не випрошувати кошти, й бідність на місцях породжувала загальну бідність України», – наголосив Микола Кучер.
Також Микола Кучер звернув увагу на закон №2489 та пояснив, що він стосується менеджменту, який працюватиме в системі об’єднаних територіальних громад.
«Якість кадрового ресурсу – це наша вічна біда й наш головний біль. Тому в процесі децентралізації мусимо зробити так, щоб до влади на місцях прийшли відповідальні перед людьми фахівці, тож документом вводиться конкурсний відбір службовців місцевого самоврядування, а також вимоги, які не дозволять працювати в органах місцевого самоврядування особам, які не пройшли спеціальну перевірку і підпадають під дію закону «Про очищення влади», – зазначив Микола Іванович.
Ще він наголосив на необхідності прийняття законо - проекту №5520, який розблокує процес об’єднання громад, що входять до суміжних районів. Саме з цієї причини, за словами Миколи Кучера, Центральна виборча комісія відмовила в об’єднанні вже 28-м громадам. Микола Іванович відзначив, що, на жаль, це питання дуже складне, однак водночас і надзвичайно важливе для самої реформи децентралізації.
Надія ПОТОЦЬКА.