Закон України "Про прокуратуру" - інші повноваження

  • 0
  • 6 Листопада 2015, 09:00

З 15 липня 2015 року набув чинності Закон України «Про прокуратуру», згідно з яким таку функцію, як нагляд за додержанням прав та свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, чинним законом не передбачено. Вказане фактично виключило можливість проведення перевірок органами прокуратури, крім проведення перевірок, що стосуються заходів, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян (затримання, арешт та інше).

Вказані зміни вплинули на коло звернень, які можуть бути вирішені прокуратурою.

Так, новим Законом України не передбачено ні розгляду прокурором заяв і скарг про порушення прав громадян та юридичних осіб, ні відповідно нагляду прокурора за дотриманням вимог законодавства щодо порядку розгляду скарг.

Тому, скажімо, законність та дотримання законодавства працівниками ВДАІ під час складення протоколу про адміністративне правопорушення фактично прокуратурою не може бути перевірено та, відповідно, звернення із зазначених питань не можуть бути вирішені. Таке звернення підлягає або спрямуванню за належністю до органів чи посадових осіб вищого рівня, зокрема, керівника ВДАІ чи до управління ДАІ у Вінницькій області, або заявнику роз’яснюється його право на оскарження незаконних, на його думку, дій працівників ВДАІ до суду.

Хоча раніше органи прокуратури вирішували безпосередньо такі звернення та за наявності підстав реагували на незаконні дії та рішення.

Також коли ви звертаєтесь до органів прокуратури, скажімо, із земельними питаннями (щодо зайняття земельних ділянок, порушення меж, правил добросусідства та інше) чи щодо додержання правил забудови, таке звернення буде направлено для вирішення відповідно до компетенції, та надання відповіді до органу державної влади чи місцевого самоврядування, яким законодавством надано повноваження щодо вирішення таких питань, або ж роз’яснено ваші права на звернення до суду за захистом.

А тому, отримуючи відповідь про те, що вам необхідно звернутись до суду, чи повідомлення про спрямування вашого звернення за належністю, не думайте, що це чергова відписка прокуратури, – це, насправді, реалії чинного законодавства.

Зберігаючи функцію представництва, прокуратура може звертатись до суду для захисту інтересів громадянина лише через недосягнення ними повноліття, їхню недіє - здатність або обмежену діє - здатність. Згідно з чинним законодавством інша «неспроможність», у тому числі майнова, не є підставою для представництва їхніх інтересів.

Крім того, хочу вкотре звернути увагу, що дія Закону України «Про звернення громадян» не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, трудовим законодавством, законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про доступ до судових рішень», Кодексом адміністративного судочинства України, Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Ганна КРУКОВСЬКА, прокурор прокуратури Бершадського району, юрист 1 класу .


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Людина і закон
» 25.05.2018 Конституцією України не лише визначене широке коло прав громадян, але й встановлені дієві гарантії їх реалізації. Однією з таких гарантій є право на захист суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Найбільш повному здійсненню права...
» 11.05.2018 Право на захист та законні інтереси громадян гарантоване Конституцією України. Ця форма захисту проявляється у наданні юридичної допомоги громадянам і юридичним особам, у тому числі у формі представництва. Під представництвом у виконавчому...
» 27.04.2018 1. Заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові...
» 01.04.2018 На жаль, незважаючи на свідоме та чесне виконання обов’язків військової служби більшістю військовослужбовців, у Збройних силах України є випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби. Військове правопорушення – самовільне...
» 01.04.2018 Якщо сплатили надміру або помилково...
» 24.03.2018 Стан злочинності на території району у 2017 році
» 16.03.2018 Наші пріоритети – боротьба з корупцією
» 15.03.2018 Початок примусового виконання рішень
» 07.03.2018 Весняний призов
» 03.03.2018 Боржників аліментів – до «суспільно корисних робіт»
Всі статті розділу Людина і закон »
Цікаві фото
3 фото   
11 фото   
4 фото   
3 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Лисицький Олександр Іванович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Закон України "Про прокуратуру" - інші повноваження - Тлумачення в чинному законодавстві - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники