Вінницька область поряд з Черкаською та Харківською визначена пілотною по впровадженню нового виду кредитування сільського господарства – аграрних розписок. Для широкого ознайомлення аграріїв району з цим фінансовим інструментом позавчора відбувся обласний семінар за участю фахівців Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та Міжнародної фінансової корпорації. Розпочав роботу семінару перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, представивши радника IFC, автора Закону України «Про аграрні розписки» Сергія Рабенка, заступника директора Департаменту АПР Івана Пипяка, представників проекту «Аграрні розписки в Україні» Романа Кулібабу та Наталію Герасименко, які розповіли про особливості впровадження пілотного проекту та його перспективи.
– Майже рік тому, у вересні 2014 року, на Полтавщині стартував пілотний проект з відпрацювання технології введення в обіг аграрних розписок. З 1 вересня 2015 року цей проект впроваджується ще в трьох областях України, зокрема, у Вінницькій, – повідомив Сергій Рабенко. – Аграрна розписка є ефективним інструментом, який дозволяє спростити сільгоспвиробникам доступ до фінансових та матеріально-технічних ресурсів. Це особливо важить в умовах нинішньої економічної ситуації та відсутності в банківському секторі, необхідного для подальшого розвитку вітчизняної аграрної галузі дешевого кредитного ресурсу. Цей інструмент дешевший і простіший в адмініструванні порівняно з банківським кредитуванням, вексельним фінансуванням та товарними кредитами, які донедавна були чи не єдиним джерелом залучення фінансів в АПК».
Заступник директора Департаменту АПР Іван Пипяк повідомив, що аграрні розписки дають можливість залучити додатковий фінансово-матеріальний ресурс для розвитку аграрної сфери області, зокрема, на розвиток тваринництва виділено 250 млн. гривень.
– Сьогодні є багато товаровиробників, які готові працювати за аграрними розписками, – сказав він. – Така розписка надійна для обох сторін, тому що фіксує безумовне зобов’язання боржника здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити кошти кредитору в обмін на отримані матеріально-технічні чи фінансові ресурси. Предметом застави є майбутній урожай – відповідна кількість зібраної продукції.
У роботі семінару також брали участь завідуюча Бершадською державною нотаріальною конторою Марія Касєвич та приватний нотаріус Людмила Матвієнко, яка повідомила, що наразі створюється електронний державний реєстр, тому для реєстрації необхідно подавати всю інформацію в електронному вигляді. Оформлення аграрних розписок може здійснювати як приватний, так і державний нотаріус.
Відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації.