Причому, не тільки задумуватися, а діяти. При цьому важливо, що почали не тільки боротися з любителями дармової рибки, а й дбати про поповнення її запасів за власний рахунок.
Один із представників Пили понівської громади – шістдесятидворічний Віктор Бірюков розповідав, що ставок нижче за течією від Бершадського спиртового заводу зариблювався, мабуть, ще тоді, коли він був підлітком. Тому, порадившись, вирішили діяти, щоб і надалі у ньому була риба.
Хоч однодумців, які не пошкодували на це грошей, підібралося поки що тільки півтори сотні, зібраних 15 тисяч гривень вистачило, щоб закупити і випустити у цей ставок, у різних місцях, 2,2 тонни зарибка (коропа, товстолоба тощо). Навіть якщо хтось наважиться на відпочинок біля води з вудочкою в руках, не здавши грошей, рано чи пізно у нього прокинеться совість і він також долучиться до цієї акції.
Після створення відповідного об’єднання найбільш ініціативним його представникам видали посвідчення і вони також, як і рибінспектори, ведуть боротьбу з браконьєрами на цьому ставку. Тим більше, що виявити встановлені ними сітки не так вже й важко.
Найбільш ініціативними у плані відновлення рибних багатств зарекомендували себе Сергій Матвієнко, В’ячеслав Розгон, Федір і Павло Глазови, Валентин Романишин, Леонід Пічкуров, Олександр Рижак, Віктор Бірюков та інші. Чимало робиться і головою громадської організації «Риболов» Леонідом Когутом.
Долучилася до благородної справи і Пилипонівська старообрядська община.
Хоч боротьба з браконьєрами ще тільки набирає темпів, ось що непокоїть її ініціаторів. Колись населенню жилося не краще, ніж тепер, а от «сіткарів» стільки, як нині, ще ніколи не було. У багатьох ніби свідомість перевернулася – їм би тільки побільше для себе увірвати, а там хоч трава не рости. Постають, наприклад, на виду у всіх на мосту біля спиртозаводу з фатками і виловлюють той же зарибок, який недавно випустили. А із численних перехожих не часто хтось наважиться зробити таким зауваження. В той же час представники Пилипонівської громади з власної ініціативи і за власні кошти заставки біля колишнього Бершадського цукрового заводу замінили, а тепер ще планують пляж навпроти вулиці Некрасова, де він був колись, відновити, відповідним чином облаштувавши. А якби за благородну справу взялися більше людей? Адже з розвитком цивілізації людство повинно ставати свідомішим...
Павло КУШПЕЛА.