Після відкриття виконавчого провадження розпочинаються дії державного виконавця, спрямовані безпосередньо на примусове виконання рішень. Цей етап виконавчого провадження характеризується рядом особливостей, пов’язаних з порядком та умовами його проведення.
Перш за все, державний виконавець, починаючи виконувати рішення, за будь-яких обставин (незалежно від передбачених рішенням заходів примусового виконання) повинен пересвідчитися, чи отримав боржник копію постанови про відкриття виконавчого провадження та чи здійснені ним у встановлений постановою строк (нагадаємо, що зазвичай він не може перевищувати семи днів і лише у справах про виселення може сягати п’ятнадцяти днів) дії, спрямовані на добровільне виконання судового рішення.
При цьому у разі повного добровільного виконання рішення боржником у встановлений для добровільного виконання строк державний виконавець складає про це акт, який є підставою для закінчення виконавчого провадження. У супротивному ж випадку (якщо боржник у встановлений строк добровільно не виконав рішення) державний виконавець невідкладно розпочинає його примусове виконання.
Щоправда, за наявності обставин, які перешкоджають провадженню виконавчих дій (наприклад, хвороба боржника), або ж у разі несвоєчасного одержання сторонами документів виконавчого провадження, державний виконавець відповідно до ст. 35 Закону України«Про виконавче провадження» все ж таки може відкласти виконавчі дії (за заявою стягувача чи боржника або з власної ініціативи), але лише на строк до десяти днів.
Щодо часу проведення виконавчих дій, то за загальним правилом, встановленим у ч. 1 ст. 29 Закону, вони можуть проводитись державним виконавцем лише у робочі дні не раніше шостої години ранку і не пізніше десятої вечора (при цьому сторони виконавчого провадження мають право пропонувати зручний для них час проведення виконавчих дій). Проведення ж виконавчих дій у неробочі та святкові дні, встановлені законодавством, допускається тільки у виняткових випадках, коли зволікання неможливе або у разі, коли вони не можуть бути здійснені в інші дні з вини боржника. У нічний час проводити виконавчі дії можна лише у тих випадках, коли невиконання рішення створює загрозу життю чи здоров’ю громадян
Державний виконавець ВДВС Бершадського РУЮ Дунаєв Д.І.